Съюзът на съдиите: Гешев, Сарафов и Тодоров да бъдат моментално отстранени 17.05 | 12:00
Освен това от ССБ призоваха всички членове на ВСС незабавно след това да подадат оставка и да напуснат съвета, тъй като носят отговорност за назначаването на Гешев, Сарафов и Тодоров на тези длъжности

Съюзът на съдиите в България (ССБ) призова Висшия съдебен съвет (ВСС) незабавно да отстрани от заеманите длъжности Иван Гешев, Борислав Сарафов и Ясен Тодоров. В позиция до медиите от съдийската организация казват, че така ще се осигури обективно, всестранно и пълно разследване на фактите и обстоятелствата по вече образуваните производства за предсрочно освобождаване от длъжност. Освен това от ССБ призоваха всички членове на ВСС незабавно след това да подадат оставка и да напуснат съвета, тъй като носят отговорност за назначаването на Гешев, Сарафов и Тодоров на тези длъжности.
От Инспектората към Съдебния съвет ССБ иска проверка както на изнесените от Иван Гешев, Борислав Сарафов и Ясен Тодоров факти и обстоятелства, така и на цялостната им дейност като административни ръководители на прокуратурата и следствието. От съдийската организация посочват, че е необходима промяна в действащата Конституция относно устройството на прокуратурата, съществуването, функциите и правомощията на фигурата на главния прокурор, състава и конституирането на Висшия съдебен съвет, правомощията на колегиите и Пленума. От ССБ искат въвеждане на работещи процедури както за контрол на дейността, така и за разследване на главния прокурор и неговите заместници в случай на извършено престъпление.
Водещи
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
-
Пеканов: Борисов и Желязков да поемат ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана
Той припомни, че БСП са против либерализацията на пазара на ток: "трудно ми се струва да се...
09.03 | 16:40
-
Спипаха две жени, ощетили държавата с над 100 000 лева с фалшиви ТЕЛК решения
Случаят е от Разград
09.03 | 16:20
Най-четени
-
Изповедта на Камелия, която развълнува България
Цветин ме заряза, изнесе се от вкъщи, сподели звездата
09.03 | 10:40
-
С минимална заплата можем да си купим два пъти повече свинско, отколкото преди 20 г.
Това показва изследване на Асоциация „Активни потребители“
09.03 | 10:00
-
Асен Василев: Ако бюджетът е добър за България, ще го подкрепим, но този не е добър
Със сигурност България трябва да стане член на еврозона и това ни поставя в сърцето на Европа,...
09.03 | 13:00