Таблетът - вече в помощ и на даяджиите 02.06 | 21:40
Премахва се попълването на документация на хартия

От днес влизат в сила промените в организацията и провеждането на изпитите за кандидат-шофьори. Вместо на хартия, изпитващият ще нанася в таблет грешките на пътя. После устройството ще сметне има ли право момичето на книжка.
Всъщност промените в провеждането на изпита засягат повече преподавателите, отколкото курсистите. Новата система въвежда и електронен жребий. Той определя кой изпитващ в кой от центровете да изпитва.
Премахва се и попълването на документация на хартия. Най-голямата промяна обаче и за курсистите, и за преподавателите, е таблетът.
"Веднага след изпита кандидатът може да иде в центъра и да си види записа, за да види какви грешки е направил", коментира Славка Андреева от Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация".
Записът, който е направен от камерите в колата, ще се пази три месеца, информира bTV. Друга промяна обещава да се прекрати практиката по средата на вече започнат курс да бъдат добавяни нови кандидати.
Водещи
-
Заради напускането на ДПС - ДПС: Управляващите партии с обща позиция
България се нуждае от редовно правителство, категорични са от ГЕРБ-СДС, БСП - ОЛ и ИТН
15.04 | 21:00
-
Подписаха договора за проучвания за добив на нефт и газ в Черно море
На церемонията присъства и премиерът Росен Желязков
15.04 | 20:45
-
Тръмп съкращава с 50% бюджета на Държавния департамент
Ще бъдат закрити програми и посолства по целия свят
15.04 | 20:30
Най-четени
-
Недоволство в Перник заради концесия за добив на въглища
Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров
15.04 | 16:45
-
Футболният лукс в Европа: Къде живеят звездите? 3
15.04 | 08:30
-
Някои видове мухъл са безопасни, като тези, използвани в производството на сирене
Но битовата плесен върху хляб или други продукти не се отнася за тях.
15.04 | 11:45