Тази есен нашата песен ще бъде да се усмихнем 15.09 | 08:59
Най-големият проблем в образователната система е липсата на млади кадри и ниското заплащане
Всяка есен директорът на Втора английска езикова гимназия Емилия Лазарова тръгва на работа с пожелание за здраве и позитивизъм.
На всеки 15-ти септември тя открива учебната година с думите: "Да сме живи, да сме здрави и да ние хубава новата учебна година".
Лазарова се похвали, че Втора английска езикова гимназия е готова с всичко за първия учебен ден.
Основен ремонт не е правен, защото сградата на училището е построена миналата година, но въпреки това тя трябва да претърпява естетични промени всяка година.
Началото на всяка учебна година е свързано с оформянето на документацията, с намирането на квалифицирани преподаватели по отделните предмети и организацията на учебния процес, обясни директорът на езиковата гимназия.
По думите й все по-малко стават младите хора, които желаят да работят като учители, а преподаването се превръща в застаряваща професия.
Във Втора английска, обаче нещата са по-добре, тъй като още през август е организиран конкурс за набиране на млади учителски кадри и вече са запълнени липсващите бройки.
Мотивацията, която е накарала младите кандидати да се явят на интервю, е желанието им да станат учители, подчерта Емилия Лазарова. Основният проблем за отлива на млади кадри е ниското заплащане в системата на образованието, посочи директорът.
Според нея е крайно време да се погледне и по друг начин на извънкласните форми на обучение, защото те са чудесна възможност за преоткриване на връзката учител – ученик.
"Тази есен нашата песен ще бъде да се усмихнем, да работим позитивно и да се радваме на децата", пожела си директорът на СОУ "Методий Драгинов" в община Велинград Соня Тоскова.
Тя също заяви, че училището има пълна готовност за започване на учебната година. Сградата е освежена и във всички класни стаи са закупени нови методи за работа в клас. Децата ще влязат в една приятна и хубава обстановка, похвали се тя.
Според Тоскова много малкия брой млади хора в системата на образованието и ниското заплащане са най-големия проблем на училищата.
Водещи
-
Пламен Димитров: Очаква се да има национална вълна от протести
“Социалното недоволство ще избухне и ние ще го водим”, закани се президентът на КНСБ.
26.12 | 18:00
-
Въвежда се задължителен тест за алергия преди боядисване във фризьорски салон от догодина
От бранша предупреждават, че някои от изискванията са непосилни и може да се стигне до...
26.12 | 18:00
-
При минус 8° спасиха двама премръзнали туристи под Черни връх
От агенцията уточняват, че става дума за мъже, които са били облечени с дънки, анцуг и по...
26.12 | 17:30
-
Печатницата на БНБ продължава работа и след въвеждането на еврото
Машините за банкноти са универсални и не се нарязват, сменят се само печатните форми
26.12 | 16:30
Най-четени
-
Сняг и заледени пътища затрудниха движението в страната 3
Засегнати бяха отделни населени места в областите Видин, Монтана и Враца.
26.12 | 10:15
-
Проф. Рачев: Очакват ни ледени дни в цялата страна
И посочи студен фронт на картата, който според него може да предизвика леки превалявания на...
26.12 | 13:00
-
Телевизиите в бясна конкуренция в новогодишната нощ
Много звезди и хубава музика ще има и в празничната програма на Нова тв. В навечерието на...
26.12 | 13:15
-
Временно е затворен Проходът на Републиката заради катастрофирал камион
Причината е катастрофирал камион, уточняват от агенцията. Превозните средства изчакват на...
26.12 | 15:15