Таксиджии ще блокират Пловдив 08.12 | 12:35
Готвят се и колегите им по морето, ще протестират срещу по-високия данък

Пловдивски таксиджии излизат на мащабен протест и заплашват да блокират града. Повод за недоволството им е отказът на местната власт да намали с една трета патентния данък за следващата година. Очаква се в протеста да се включат около 2000 шофьори на жълти коли.
Реално демонстрациите започнаха още сутринта. Тогава десетки таксиметрови шофьори окупираха кметството на града с искане данъкът от 750 лева да стане поне 500, предаде Нова ТВ. Най-потърпевши ще са шофьорите, които ползват коли под наем. "Това за нашите шофьори означава, че ще имат по-високи наеми. Значи трябва да им ги вдигнем с минимум 5 лева на ден, за да избием този патент", коментира Мариян Киров, собственик на таксиметрова компания.
Някои от недоволните таксиметрови водачи открито заявиха, че ще минат в сивия сектор, без да плащат данъци, за да издържат. Аргументът на местната власт, с който отказа да намали налога е, че данъкът за догодина се определя до 30 септември. Подобни протести готвят и таксиметровите шофьори във Варна и Бургас.
Водещи
-
Бюджетът е разчетен така, че е почти неизпълним в приходната му част
БНБ може да печати евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане...
05.07 | 18:00
-
България е увеличила с 2500% износа на ток
Рекордът е на фона на трудната за енергетиката ни 2024-а година
05.07 | 17:41
-
Спецов: Икономическата обстановка у нас се подобрява
НАП отчита ръст в приходната част, Спецов разкритикува търговците за увеличаването на цените
05.07 | 17:20
-
Димитър Вацов: С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС
"Борисов и Пеевски държат линия на отворени врати към крайните националисти"
05.07 | 17:00
Най-четени
-
Караджов: Климатиците в немските ни вагони не работят, прозорците не се отварят
Така те стават като пещ, категоричен е министърът
05.07 | 15:00
-
МВР отбелязва 146 години от създаването си
05.07 | 11:00
-
Пожар изпепели къщи и селскостопански постройки в Раковица
Огънят е локализиран, но все още има тлеещи сгради
05.07 | 10:40