Тийнейджър без книжка блъсна жена с мотор и я прати в болница в кома 23.05 | 14:30
Виновникът, както и собственикът на возилото, са в ареста за 72 часа
40-годишна жена е в кома, след като в петък бе блъсната в асеновградския квартал Горни Воден от мощен 250-кубиков мотор, управляван от 17-годишен младеж без книжка, съобщава БГНЕС. Докато лекарите се борят за живота й, младежът е в ареста, а заедно с него е и 42-годишният собственик на мотора, който му го дал, "за да се разходи”. Подробности за случая изнесе днес на брифинг в Пловдив окръжният прокурор Румен Попов.
17-годишният водач се оказва истински рецидивист по този член от Наказателния кодекс – управление на МПС без книжка. Тежката катастрофа става само дни след като е изтекла пробацията му за подобно извършено престъпленеи, а това е второто му осъждане. Преди двете си присъди – обществено порицание и пробация, той има два административни акта пак за управление на МПС без книжка.
След като блъска жената в петък, младежът причинява и щети на паркирал автомобил. 17-годишният "шофьор” качил на мотоциклета и свой 18-годишен приятел, който след инцидента го молел да спре, но той отказал. Тогава спътникът му скочил в движение от мотора. Водачът закарал мотора в Асеновград, укрил го на улица в града, после отишъл при собственика му, не го намерил, но му оставил сто лева за ремонт. След което се прибрал спокойно в къщи.
17-годишният младежи и 42-годишният собственик на мотора са за 72 часа в ареста по прокурорско постановление, очаква ги мярка за неотклонение и дело.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45