Точат кредитната карта на престъпник, докато е зад решетките 19.03 | 09:04
През цялото време личната му карта е била в следствието
Престъпник разбра, че с личната му карта е теглен кредит, след като от месеци е в следствието. Той е задържан за притежание на наркотици. Оказва се, че докато е в ареста, личните му данни са използвани за теглене на банков кредит. Не е ясно как се е случило това, след като през цялото време личната му карта е била в следствието.
Радослав Янушев е задържан в ареста на Националаната следствена служба за притежание на наркотици. Шест месеца по-късно е освободен. През това време обаче се сдобива с кредит на свое име. Още преди да излезе от ареста, кредиторите търсят парите и от неговия работодател.
Действително справка в централния кредитен регистър показава, че на тази дата са изтеглени 2000 лв. с личните данни на Янушев. Сумата е отпусната от голяма търговска банка.
Не се знае обаче на кого и с какъв документ, защото от Министерството на правосъдието уверяват, че по това време личната карта на мъжа е била заключена в касата на следствения арест.
"Личната карта на лицето от момента на задържане до момента на освобождаване от ареста е съхранявана в каса на административната част на ареста на бул. "Г.М. Димитров" №42. Документът за самоличност е предаван само на служители на Главна дирекция "Охрана”, които осъществяват конвоя на лицето, в случаите на представяне на задържания в съдебни заседания".
Мъжът е подал жалба в полицията. Все още не знае дали кредитът е изтеглен с оригиналната му лична карта, или с фалшива. Чуди се и как служителите на банката не са се усъмнили, след като той лично не е отишъл, за да подпише документи при тях.
От банката обаче нямат обяснение как се е случило това. Изчакват следствието да приключи, за да знаят дали и от кого да си търсят парите. Мъжът се надява да изчистят името от кредитния регистър, за да не се води длъжник, предаде Нова телевизия.
Водещи
-
Румен Христов: Ако на терена няма нов политически играч, ГЕРБ-СДС ще бъде първа политическа сила
Той подчерта, че от ПП-ДБ няма да постигнат желания от тях резултат от 121 депутата
15.01 | 14:20
-
Politico: Тръмп има нужда от Гренландия заради противоракетния щит "Златен купол"
САЩ вече имат необходимия достъп до Гренландия, за да разположат техника, която може да...
15.01 | 14:10
-
Отварят още две ски зони в Рила
Мальовица и пистата „Трещеник“ край Якоруда посрещат любителите на зимните спортове, от 18...
15.01 | 14:00
-
АПС с първа реакциия за третия мандат
"Ще се съберем и ще го обсъдим, преди да го върнем", заяви председателят на ПГ на партията...
15.01 | 13:30
Най-четени
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Алгафари за изборите: Дали ще е машина, хартия или боб - няма значение
Анализаторът защити охраната от НСО и разби мита за изборната технология
15.01 | 09:30
-
Грипната вълна, която официално затвори училищата във Варна вчера, заплашва да блокира още седем административни области
Скритият дефицит
15.01 | 08:30