Традиционно София посреща Нова година със „Сцена под звездите“ 31.12 | 09:53
Музикалното събитие ще се състои за 20-и пореден път

В Новогодишната нощ столичани и гостите на София отново ще имат възможност да бъдат част от празничния концерт "Сцена под звездите", който ще се проведе по традиция на площад "Княз Александър I". Юбилейното 20-то издание на най-голямото музикално празнично събитие в България се организира от Столична община, като част от Календара на културните й събития, и ще бъде излъчено в програмите на БНТ1 и БНТ4, за да достигне до българите в цялата страна, както и до сънародниците ни в чужбина.
Концертът ще започне в 22.00 ч. и ще продължи половин час след полунощ на 1 януари 2019 г.
В празничната програма ще се включат едни от най-популярните ни изпълнители, сред които Мариана Попова, Орлин Павлов, Бо Бо, Рут Колева и Стефан Вълдобрев с "Обичайните заподозрени". За доброто настроение на празнуващите ще се погрижат и Софийският духов оркестър с диригент Васил Делиев, танцьорите от фолклорен ансамбъл "Седеф" с ръководител Десислав Михайлов и солистите на балет "Арабеск" – Петя Колева и Стефан Вучов.
Водещи на спектакъла ще бъдат Мария Андонова и Стефан А. Щерев, познати на зрителите от предаването "100% будни" на БНТ. Режисьор на спектакъла "Сцена под звездите" е Борис Радев.
Изявени български спортисти и артисти, сред които Соня Йончева, Петър Стойчев, Георги Господинов, Владимир Николов, Тереза Маринова, Велислав Павлов, Теодора Духовникова, Веско Ешкенази, Максим Ешкенази, Илияна Раева ще отправят пожелания към българите в специално заснети видеообръщения.
И тази година пищни илюминации ще озарят небето над София в първите секунди на новата година.
Концертът "Сцена под звездите" събра миналата година на площад "Княз Александър I" повече от 30 000 души, а над милион зрители проследиха прякото телевизионно излъчване на празничното събитие.
В новогодишната нощ ще се движат столичното метро и част от наземния транспорт. Подробности за линиите и маршрутите на градския транспорт можете да намерите на www.sofia.bg и www.sofiatraffic.bg.
Водещи
-
През май - гръмотевични бури и температури до 33 градуса
Тя подчерта, че почти през цялото второ десетдневие от месеца оставаме в неустойчивата...
05.05 | 11:30
-
Съществуват три вида пушачи, 50% не искат да откажат цигарите
Норвежкият институт за обществено здраве идентифицира три типа никотинови потребители, които...
05.05 | 11:00
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Шефът на БЛС коментира случаите с починалите деца
Според него обаче има ясни механизми за установяване на вината и налагане на наказания
05.05 | 10:30
Най-четени
-
На 5 май линиите на градския транспорт в София работят по празнични разписания
На 2 май, след празничния 1 май, градският транспорт също беше с празнично разписание.
05.05 | 09:45
-
Започва изплащането на обезщетенията за майчинство
От НОИ напомнят, че актуална информация за всички плащания може да бъде намерена на интернет...
05.05 | 09:30