Транспортният министър на крака при бедстващите при гара "Плачковци" 18.10 | 18:41
На ж.п. гарата има пътници и служители на БДЖ - осигурени са им подслон и храна

Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски по спешност отпътува към района на Трявна, където на гара "Плачковци" има бедстващи пътници и служители на железниците, съобщиха от ръководеното от него ведомство.
В момента връзката на селището с околните автомобилни пътища е силно затруднена, поради което на бедстващите може да се наложи да нощуват там.
На жп гара Плачковци има 8 пътника и 9 служители на БДЖ, на които са осигурени стаи с отопление и храна. Селището е с блокирана връзка с околните автомобилни пътища. Аварийните екипи на НКЖИ са утроени.
Ще се работи интензивно, денонощно без прекъсване до разчистване на засегнатия железен път. Мобилизирани са всички допълнителни екипи от Южна България, допълва БТА.
Поетапно се евакуират пътниците, останали по жп гарите вследствие на усложнената метеорологична обстановката, съобщават от НКЖИ. Блокираните на гара Радунци 110 човека вече се извозват със специализиран автомобил на "Гражданска защита" до осигурените автобуси, които са достигнали до най-близката жп спирка - Яворец.
Основен проблем са падналите дървета и 80-сантиметровата снежна покрива, която се е свлякла от околните хълмове по жп линията.
Спрени от движение са влаковете между Велико Търново и Дъбово, както между Разград и Хитрино. Между жп гара Висока поляна и гара Хитрино има скъсана 300 м контактна мрежа и също не се движат влакове.
Паднали дървета и прекъсната контактна мрежа има в района на линията Шумен - Смядово - Комунари.
Водещи
-
Нова система от награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Въвежда се точкова система за унищожение на врага
01.05 | 18:00
-
След хаоса с тока Живия Нострадамус предрече ще по-големи катаклизми
Това беше само репетици, твърди предсказателят
01.05 | 17:40
-
Сини флагове за 25 плажа и 5 пристанища у нас
Ето кои са най-чистите райски кътчета на морето
01.05 | 17:20
Най-четени
-
18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон
17-годишен е с повдигнато обвинение и е направил пълни самопризнания, съобщиха още от...
01.05 | 16:00
-
Тодор Капитанов: Законодателството у нас не позволява общонационална стачка
Всеки трябва да се бори със зъби и нокти за своето оцеляване и достойното си възнаграждение,...
01.05 | 12:00
-
България и още 15 страни в ЕС искат бюджетни дерогации заради военни разходи
Така за 4 години ще могат да използват 1,5% от Брутния си вътрешен продукт за военни разходи
01.05 | 12:20
-
Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна от "Мастърс"-а в Мадрид
Гришо загуби от канадеца Габриел Диало
01.05 | 13:20