Траурни агенции на протест в Ловеч 14.02 | 11:00
лучващото се от година в Ловеч и населените места хората определят като „война за гробове и починали”

Траурни агенции в Ловеч излизат на протест, те упрекват в монопол местната администрация, предава NOVA. Случващото се от година в Ловеч и населените места хората определят като "война за гробове и починали”.
"От доста време Община Ловеч не ни позволява да издаваме препис-извлечение от смъртен акт на починал човек. Това може да стане единствено с нотариално заверено пълномощно”, заяви Ивелина Бошнякова, представител на траурна агенция. По думите на Елица Пенчева имало проблем и с двата гробищни парка, разположени в кварталите на града. "Бюджетна дейност "Обреди” забрани да се изкопават гробните места по селата.
От там казват, че само техните гробари, които са на трудов договор, могат да извършват тази дейност. Това е услуга с много високи цени, което не кореспондира с възможностите на населението на град Ловеч”, посочи тя. И допълни: "Не ни пускат да работим сами”.
"Категорично няма монопол и не са обсебени гробищните паркове. Община Ловеч и дейност "Обреди” спазват изискванията на закона и най-вече Наредба 2 на Министерство на здравеопазването”, категорична е Таня Тинчева от ОП "Обреди”, Ловеч.
Водещи
-
Ако има искане, България ще даде въздушен коридор на руския президент, за да стигне до Будапеща
Това стана ясно от думите на министъра на външните работи Георг Георгиев, казани по време на...
20.10 | 18:00
-
18,6% ръст на минималните тарифи искат таксметровите организации
Промяната ще бъде гласувана в четвъртък
20.10 | 17:45
-
Металдетекторни рамки на входа на моловете предлагат от СДВР
Директорът на СДВР Любомир Николов допълни, че ще продължи полицейското присъствие пред...
20.10 | 17:30
-
Врачка казала на Светлана Василева, че има открадната сестра
Блондинката вярва на астроложките, които ѝ предрекли както провалите, така и това, че 2026 ще...
20.10 | 17:15
Най-четени
-
15-годишно момче почина, след като беше намушкано в столичен мол
Часове по-късно предполагаемият извършител е бил задържан
20.10 | 09:00
-
Двама задържани за номушканото момче в мол в София
15-годишният тийнейджър почина в болница
20.10 | 11:16
-
И днес българският държавен глава беше с цивилен автомобил
Продължава визитата на унгарския президент у нас
20.10 | 12:59
-
Заради гонка с 260 км/ч: Загина невинен шофьор
Това обявиха от Сдружение "Ангели на пътя"
20.10 | 15:15