Трети ден обсъждат задължителната предучилищна 18.01 | 08:05
Депутатите вече приеха посещението в детските градини да е задължително

За трети ден депутатите ще обсъждат въвеждането на задължително предучилищно образование за 4-годишните деца.
С гласуваните до момента на второ четене текстове на изцяло новия Закона за предучилищното и училищно образование народните представители приеха посещението в детските градини да е задължително.
Предстои депутатите да решат да въведат това изискване за 4-годишните деца. На извънредно заседание на комисията по образование в парламента вчера бяха приети промени, предложени от ГЕРБ, за олекотяване на режима като се въвежда възможност освен в целодневна или полудневна форма на образование в детските градини, родителите да избират и индивидуална форма.
Предстои това предложение да бъде гласувано в пленарна зала. Междувременно родителските организации възразиха изцяло срещу въвеждането на задължителност на посещението на детска градина.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15