Трима мъже се спасиха от смъртта в Горни Лом. Вижте как 03.10 | 12:03
Единият отишъл до селото, за да си купи ядене, точно когато гръмнал взривът

Трима мъже от Монтана, които е трябвало да бъдат на смяна в завод "Миджур" в село Горни Лом във фаталната сряда на 1 октомври, не са отишли и по чудо са се спасили, научи БТА.
Милен М., известен в Монтана като председател на фен клуба на местния футболен отбор "Монтана", е подал заявление за напускане ден преди трагедията, при която загинаха 15 души.
Той е трябвало да бъде на работа точно в следобедната смяна от 13:30 часа на 1 октомври, но заради алергия към едно от произвежданите в завода взривни вещества е решил да напусне "Миджур" и да търси друга работа.
Вторият спасен от Монтана е младеж на 24 години, който работел в завода от 3 месеца. Той не отишъл на работа, понеже се разболял от грип същия ден.
Третият спасен е мъж на 42 години от областния град, който бил на смяна, но десет минути преди 17 часа излязъл от завода и слязъл с колата си до селото, за да си купи ядене.
Той чул взрива, когато бил пред един от магазините в Горни Лом, и по чудо избягнал трагичната развръзка.
Водещи
-
Агресия в детската градина: Възпитателка посягала физически, психически и сексуално на 4-годишно дете
Близо 9 месеца след подаването на първия сигнал за насилие над детето в детската градина са...
02.10 | 16:59
-
Започва пазарно проучване за българска разработка на дронове
Дончев каза това по време на петото издание форума за иновации и технологии в Югоизточна...
02.10 | 16:20
-
Зрелостниците в Русе получават безплатни билети за театър и опера
Насърчаване на културното развитие
02.10 | 15:59
-
Оранжев код в 20 области - валежи от дъжд и мокър сняг ще заливат страната утре
Температурите ще паднат до 4 градуса в западните райони, силен вятър ще духа по Черноморието
02.10 | 15:20
Най-четени
-
Тежък трафик и километрични задръствания на автомагистрала "Тракия"
Причината - нов ремонт на три отсечки
02.10 | 10:45
-
Пеевски към президента: Румене, излез!
"Румене, излез", завърши краткото си изявление пред журналисти Пеевски.
02.10 | 15:00
-
Желязков: България успешно пази европейските граници
Нашите усилия са да бъдат връщани нелегалните мигранти в страните по произход, посочи...
02.10 | 14:15