Тук съм да изпълним конституционната процедура, заяви подуправителят на БНБ Андрей Гюров 29.03 | 16:30
На въпрос дали би станал служебен премиер Гюров, каза, че това са хипотетични въпроси, а отговорността е в ръцете на президента да намери решение.

Включването на управителя и подуправителите на Българската народна банка (БНБ) в тази процедура е решение на законодателя, коментира подуправителят на БНБ Андрей Гюров на излизане от срещата си с президента относно процедурата за назначаване на служебен министър-председател.
"Аз съм тук да изпълним конституционната процедура. Това, което обсъдихме с президента, беше ролята и задачите на БНБ в процеса на присъединяване към еврозоната", посочи Гюров.
На въпрос дали би станал служебен премиер Гюров, каза, че това са хипотетични въпроси, а отговорността е в ръцете на президента да намери решение.
В опит да ускори процедурата по назначаване на служебен кабинет държавният глава започна от вчера срещи с всички потенциални министър-председатели съгласно заложеното в Конституцията.
Водещи
-
Янис Варуфакис: Неолиберализмът е мъртъв, а капитализмът умира
Според него сега идва нещо много по-страшно
09.10 | 17:15
-
Счупеното носи щастие? Поверия за счупена посуда
Важен е не само видът й, но и мястото, където е паднала стъкларията
09.10 | 17:00
-
Свръхтуризмът: Любим ски курорт в Италия ограничава броя на туристите
Ограничават дневните пропуски до "идеален брой"
09.10 | 16:45
-
220 000 българи живеят без лична карта
09.10 | 16:30
Най-четени
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15
-
Нивата на река Белица достигнаха критични стойности
След вливането на Белица в Янтра нивото на реката е 4,18 м в кв. Чолаковци при критична...
09.10 | 10:30
-
Кметът Благомир Коцев с ново писмо от ареста
Бъдете обединени. Борете се за свободата си, а аз ще се боря за своята!"
09.10 | 11:15