Тютюнопрозводители опитаха да блокират Е-80 24.01 | 13:08
Протестиращите настояват за изкупни цени за тютюна поне 15 лева
Пет хиляди тютюнопроизводители от Кърджалийско и Хасковско се опитаха да блокират международния път Е-80 до Горски извор.
Изходите от Хасково към Горски извор бяха отцепени от полицията още в десет часа, съобщава БТА.
Протестиращите настояват за изкупни цени за тютюна поне 15 лева. За сравнение от реколта 2009 година сорта "Басми" се е плащал по 73.5 лв.
По думите им, зад протеста не стои политическа сила, въпреки че на място е депутатът от ДПС Гюнер Сербест.
iNews припомня, че миналата седмица тютюнопроизводители от Благоевградска област също излязоха на протест. Тогава министър Мирослав Найденов обвини демонстрантите в това, че са политически манипулирани.
В момента тютюнопроизводителите решават как да продължат протестите си.
Изкупуването на ориенталски сортове тютюн започва от началото на тази седмица, съобщи зам.-министърът на земеделието и храните Цветан Димитров, цитиран от БНР.
В някои райони фирмите, изкупуващи продукцията, отчитат, че качеството на тютюна е по-ниско в сравнение с миналата година. За качествените тютюни цените са съпоставими с тези от миналата година.
Във връзка с протестите на тютюнопроизводителите и техните искания за изкупуване на тютюна, още миналата седмица представители на земеделското министерство се срещнаха с фирмите, изкупуващи тютюн, припомнят от ведомството.
Фирмите са поели ангажимент да изкупят цялото количество по сключените договори в рамките на следващите два месеца.
Водещи
-
Музеят на авиацията отбелязва Деня на бащата с вход свободен
Любознателните могат да участват през целия ден в образователната игра "Летец - откривател" и...
08.06 | 14:15
-
Радев: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на обществените очаквания на потребителите и на българските производители
Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски отбеляза, че с инициативата се постига...
08.06 | 14:00
-
Частично е ограничено е движението в тунел "Топли дол"
В района няма задръстване, уточниха още от полицията.
08.06 | 13:45
Най-четени
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45
-
Димитров: Летният сезон по Черноморието започва по-късно заради отменени германски чартъри
Той допълни, че акцент в лятната програма на Созопол остава културният календар.
08.06 | 09:30