Убиецът на сестрите Белнейски ще лежи до живот 21.05 | 17:21
Осъден е да заплати на родителите на момичетата кръвнина в размер на 400 000 лева
Върховният касационен съд отсъди най-тежката присъда - доживотен затвор без право на замяна за Лазар Колев - убиецът на сестрите Белнейски. Делото беше на вниманието на съда за втори път. Процесът срещу Лазар Колев трябваше да приключи през 2012 година, но тогава върховните съдии го върнаха на Пловдивския апелативен съд за ново разглеждане.
На 28 юни 2013 година второинстанционният съд произнесе най-тежката присъда за Колев "доживотен затвор без право на замяна". Той обжалва пред последната инстанция и на заседанието през януари дори представи на върховните съдии своята писмена защита.
Росица и Христина Белнейски бяха обявени за общодържавно издирване по сигнал на родителите им на 27 януари 2006 година. Оказа се, че момичетата са видени за последно живи на 28 януари 2006 година в полунощ, когато са заснети от камера на банка в Пазарджик. След това следите им се губят до 31 януари, когато телата им са намерени в местността "Грамадите" край Брацигово.
Тогава новината за убийството им потресе цяла България. Разследващите търсиха убиеца около две години безрезултатно. Пробивът дойде в края на 2008 година, когато експертите откриха следи от Лазар Колев под ноктите на Росица и във вагината на Христина.
Три години по-късно, на 7 февруари 2011 г., съдът даде ход на делото срещу Лазар Колев - единственият подсъдим за жестокото убийство, предаде dariknews.bg. В края на ноември 2011 година апелативните магистрати в Пловдив потвърдиха присъдата на Пазарджишкия окръжен съд "доживотен затвор без право на замяна" за Колев. Той е осъден да заплати на родителите на момичетата обезщетение от 400 000 лева.
Водещи
-
Доц. Ангел Кунчев: Заболеваемостта от грип нараства, има усложнения и хоспитализирани
Пикът се очаква до края на месеца
14.01 | 21:00
-
Пощите купуват още валута
Теменужка Петкова и Гроздан Караджов валидираха пощенска марка, посветена на влизането ни в...
14.01 | 20:40
-
Георги Милков: Намеса отвън в Иран ще доведе до хаос в целия свят
Иран е невероятна държава, и иранците също, но ние не я познаваме, коментира журналистът
14.01 | 20:20
-
Радев: НС има нужда от време, за да направи изборни промени
Президентът подкрепя машинното гласуване с електронно отчитане на резултата и ръчното броене...
14.01 | 20:00
Най-четени
-
НАП представя сроковете за деклариране на доходите ни за миналата година
През лятото стана ясно, че декларациите ще са в лева, защото доходите миналата година са...
14.01 | 11:45
-
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на Радев
Президентът заяви, че възможностите за съставяне на ново правителство силно се стесняват
14.01 | 10:30
-
Група граждани се събра около парламента, искат връщане на българския лев
Преди началото на новата пленарна сесия, те причакваха депутатите, настоявайки да се върне...
14.01 | 11:30
-
НОИ с важни данни за средния осигурителен доход, определящ пенсиите
Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при...
14.01 | 11:59