Убийство във влака Истанбул-София 16.11 | 10:36
Жертвата е мъж на 50 години, инцидентът е станал край гара Вакарел
Убийство в международния влак от Истанбул за София. Тази сутрин, към 7:55 часа в полицията е получен сигнал от началник-гара Вакарел за прободен с нож мъж, на около 50 г. Влакът е спрян в района на гарата.
На място са изпратени екипи на полицията в Ихтиман и Спешна помощ. Пострадалият е починал в линейката на път към болнично заведение. По първоначална информация, той е бил ранен при свада, съобщават от МВР.
Продължава работата за установяване и задържане на извършителите и изясняване на фактите и обстоятелствата по случая.
От БДЖ съобщават, че международният бърз влак № 494 от Истанбул през Пловдив за София престоява в гара Вакарел от 08:01 ч. поради възникнала саморазправа между пътници. Към момента в композицията се извършват оглед и следствени действия от компетентните служби, което не позволява влакът да продължи своето пътуване.
Създадена е своевременна организация за обезпечаване на пътуването за всички 120 пътника като са пренасочени и настанени в следващия преминаващ влак. Бързият влак № 1620 от Пловдив за София е потеглил от гара Вакарел в 09:12 ч.
Водещи
-
Политическите реакции за приетия Бюджет 2026
От "Продължаваме Промяната" искат президентът да наложи вето
24.07 | 21:00
-
Меркурий вече не е ретрограден: За всяка зодия започва нов етап през 2026 г.
Отговорите идват, недоразуменията ще бъдат изяснени
24.07 | 20:30
-
Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра у дома
Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах
24.07 | 20:15
Най-четени
-
Българите в Гърция могат да получат по 150 евро за дете
Извънредната помощ е за семейства с деца, които отговарят на подоходните условия
24.07 | 14:45
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45