Убиха мъжа на районна съдийка в Нова Загора 27.10 | 21:00
Стотици протестиращи обсъдиха сградата на полицейското управление в Нова Загара с викове "Мафия", "Убийци" и "Оставка".
Стотици протестиращи обсъдиха сградата на полицейското управление в Нова Загара с викове "Мафия", "Убийци" и "Оставка".
Причината е убийството на 52-годишен мъж, съпруг на съдийка от Районния съд, в четвъртък вечерта след свада в денонощен магазин в центъра на града.
Стигна се до сблъсъци, замеряне на сградата и полицаите с бутилки и яйца, предаде bTV.
Целият личен състав на полицейскато управление е в сградата. Вървят преговори между полицаите и протестиращите. Жителите на града искат отговори и оставка на ръководството на управлението.
Заради серията инциденти с обвиняемия хората от Нова Загора живеят в страх.
Убиецът на мъжа е криминално проявен, осъждан е седем пъти за престъпления от общ характер - кражби, за управление на моторно превозно средство след употреба на алкохол и за причиняване на телесна повреда, съобщиха по-рано от Окръжна прокуратура - Сливен. По информация на полицията той често пътувал в чужбина, родителите му работят във Франция. Преди седмица той е намушкал друг млад мъж, арестуван е за 24 часа, след това пуснат на свобода. Трябвало е да бъде настанен в психиатрия.
До убийството през миналата нощ се стига след като жертвата направила забележка на обвиняемия за това, че е вдигал шум в магазина. Той е нанесъл три прободни рани в горната част на тялото на 52-годишния мъж. Извършителят е употребил алкохол, като на местопроизшествието е бил тестван с дрегер, който е отчел около два промила алкохол в кръвта.
"Извършителят не е психично болен, каквито публикации се появиха в медиите", коментира Окръжна прокуратура - Сливен Ваня Белева.
След убийството от полицията обещаха засилено полицейско присъствие.
На извършителя е повдигнато обвинение за умишлено убийство, задържан е за 72 часа с прокурорско постановление и предстои да бъде внесено искане за постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража". Предвиденото от закона наказание е от 10 до 20 години затвор.
Водещи
-
Утвърдиха състава на спортистите ни за Олимпиадата
Вижте пълния списък на делегацията ни
20.01 | 19:30
-
Зеленски призова за европейска армия от 3 млн. военни срещу Русия
По думите му Русия планира да увеличи числеността на въоръжените си сили до 2,5 милиона души...
20.01 | 19:30
-
Бойко Борисов: Радев звучеше нелепо
Европа за пореден път оцени работата на правителството и на ГЕРБ
20.01 | 19:15
-
Караджов: Отварянето на ГКПП "Рудозем – Ксанти" сбъдва 30-годишна мечта на хората от двете страни на границата
Днес гръцката страна официално откри последния пътен участък от Димарио до българо-гръцката...
20.01 | 19:00
Най-четени
-
НСО обяви старта на нова процедура за назначаване на 20 служители на длъжност „младши сътрудник – охранител“
Кандидатите могат да подават документи от днес, 20 януари, до 9 март 2026 година включително.
20.01 | 11:00
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15