Удължиха частичното бедствено положение в с. Момина Клисура 12.02 | 12:59
Мостът над река Марица, който е единствената пътна връзка между двете части на селото, е опасен за преминаване
Частичното бедствено положение в беловското село Момина Клисура се удължава до 5 март. Комисия, назначена от областния управител на Пазарджик Стефан Мирев установи, че мостът над река Марица, който е единствената пътна връзка между двете части на селото, е опасен за преминаване.
Частичното бедствено положение бе обявено в началото на месеца. Заради компрометиране на съоръжението от тогава е забранено движението на хора и автомобили по него. Въпреки това, местните хора продължават ежедневно да минават през моста, тъй като това е единственият начин да напазаруват и да отидат на работа. 200 души се чувстват изолирани, тъй като не могат да ползват автомобилите си. При нужда, до семействата не може да достигне линейка и пожарна.
Проблемът е в устоите на съоръжението. В тях няма бетон и при всеки дъжд падат камъни, каза кметът на Белово Костадин Варев. Общината е входирала необходимите документи в Междуведомствената комисия по бедствия и аварии, за отпускането на средства в размер на 200 000 лева. До получаването на парите община Белово започва спешни ремонтни дейности със свои средства.
Водещи
-
Даниел Митов: Президентът превръща еврото в „площадка за популистки спектакъл“
Радев опитва да извлече краткосрочни дивиденти чрез внушения, съмнения и игра със страховете...
20.11 | 17:00
-
Петър Мицин със злато на 1500 м свободен стил в Бургас
Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на...
20.11 | 16:45
-
ЕК предлага увеличаване на допълнителните пенсии
20.11 | 16:16
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
НИМХ издава предупреждение от първа степен - жълт код, за силен югозападен вятър
Предупреждението е за следните области Добрич, Варна, Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали.
20.11 | 12:30