Украинка: Нас тук ни доведоха като заложници 04.06 | 15:40
"Когато децата ни видяха високата бодлива ограда си помислиха, че ни водят в затвор", посочи Люда

"Нас тук ни доведоха като заложници. Ние избягахме от войната и търсим човешки условия", коментира украинката Света.
"Когато децата ни видяха високата бодлива ограда си помислиха, че ни водят в затвор", посочи Люда.
338 бежанци се качиха на специална влакова композиция от Варна. До този момент бежанците от различни градове в Украйна бяха настанени в хотелски комплекси. От влакове и после с автобуси, бяха пренасочени към лагера в Елхово. След построяването си през 2019 той бе отворен за първи път. Първоначално отказаха да слязат от автобусите, виждайки условията, предаде Нова телевизия.
За да успокои украинците в центъра пристигна и председателят на Държавната агенция за бежанците Мариана Тошева. Тя обясни че ще направи всичко възможно до часове да бъдат пренасочени на други места в страната.
На 1-ви юни, под ръководството на председателя на Агенцията за бежанците, започна попълването на списъците за преместването на хора. Те са разделени според възрастта и заболяванията им, както и дали имат възможност да ползват собствен транспорт. Още по обед пристигнаха и първите автобуси.
Преди да се качат на тях, част от бежанците споделиха, че сънародниците им не бива да бъдат толкова претенциозни. "Вие съвест имате ли? Вие туристи ли сте какви сте? Вие сте бежанци!", обърна се към своите сънародници една от бежанките.
Втората част на програмата за настаняване продължава до 31-ви август, а голяма част от бежанците са готови да започнат и работа, за да не са в тежест.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00