Украинките се кълчат за 50 лева, оставят без препитание българските танцьорки по морето 05.04 | 15:52
Осигуряват им квартири, хранят ги безплатно, а сега и работата ни вземат. Те подбиват цените на пазара и нормално управителите на баровете да наемат тях, защото им се плаща по-малко, жалват се пилонджийки
Спасяващите се от военната инвазия на Русия красиви украинки, които намериха убежище в Бургаска област, са започнали да се подготвят за летния сезон. Явно с намерението да останат тук. В Слънчев бряг по-горещите и разкрепостени сред бежанките налазиха танцувалния бранш. А нашенките, които заработват през топлите дни, като се кълчат по дискотеките, пропищяха, защото масово им отказвали участия заради високите хонорари, които искат.
Танцьорките взимат между 80 и 150 лева на вечер за 4-часово изпълнение на сцената, но цените вече не били такива. Собствениците на заведенията и дискотеки по морето наемали украинки, които били готови да денсят топлес срещу сумата от 50 лева.
"Осигуряват им квартири, хранят ги безплатно, а сега и работата ни вземат. Те подбиват цените на пазара и нормално управителите на баровете да наемат тях, защото им се плаща по-малко. Вече има отказани ангажименти на танцьорки за цялото лято. Ще останем без работа или ще работим за жълти стотинки", разказва разгневено момиче от балет на водеща дискотека по морето. Танцьорката споделя, че за да бъде шоуто забавно и клиентите да са доволни, управителите винаги ценят качествата на момичета и как се справят на сцената. През изминалите сезони по курортите винаги е имало чужденки – рускини, украинки или бразилки, но това не била причина българките да се притесняват, че ще ги изместят.
"Когато видя някоя украинка да танцува кючек, както можем ние, тогава ще се притесня", шегува се танцьорката пред бургаския сайт Флагман.бг.
Заб.: Снимката е илюстративна
Водещи
-
Наталия Киселова: Отиваме на избори с няколко неизвестни
Добре е да бъде запазено хибридното ползване на двете технологии на гласуване, коментира тя
18.01 | 15:00
-
Николай Младенов: Благодаря на Тръмп за смелото лидерство, трябва да донесем мир в изстрадалата Газа
За мен е чест и огромна отговорност, че бях номиниран да поема роля в Съвета за мир и като...
18.01 | 14:40
-
Фалшиви маркови дрехи иззе "Икономическа полиция" от магазин в центъра на столицата
Иззетите артикули от търговския обект са над 270
18.01 | 14:20
-
Владислав Горанов: Още преди изборите държавата остава без бюджет
По думите му ГЕРБ са „най-научени на съюзи“ - "и от страната на булката, и от страната на...
18.01 | 14:00
Най-четени
-
Почина актьорът Иван Несторов
Поклонението е на 21 януари, сряда, от 12:30 ч. в столичния храм „Свети Седмочисленици"
18.01 | 10:20
-
Експерт: Прибързаните промени могат да доведат до хаос в целия изборен процес
"Да се въведе забрана необучени членове на секционни комисии да участват в изборния ден",...
18.01 | 13:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20
-
Двудневна работна седмица в близките 10 г. прогнозира Бил Гейтс
Споед съоснователя на Microsoft хората вече няма да са необходими „за повечето задачи“ и ще...
18.01 | 13:40