Фандъкова: Не строим нови детски градини само в районите с кметове от ГЕРБ 27.05 | 18:32
В момента такива се изграждат в 10 столични района, каза тя

В момента строим нови сгради на 10 детски градини и предстои да започнем още две, едната от тях още следващия месец. Това е градината в "Манастирски ливади”, за която вече има избран изпълнител и се подготвя строителната площадка.
Това обяви кметът на София Йорданка Фандъкова, която провери как вървят довършителните ремонтни дейности на новата сграда на ДГ 135 "Мое детство” в район "Нови Искър”, предаде репортер на БГНЕС.
Кметът използва случая да посочи, че градините, които се строят, са в различни райони и те не са само с кметове на ГЕРБ.
"Строят се градини в "Нови Искър”,” Лозенец”, Дружба”, "Люлин”, "Овча купел”,” Владая”, "Подуяне”,” Изгрев” и "Илинден”. Двете, които споменахе са в "Триадица” и "Студентски”. Ако трябва да отговарям на политическите въпроси защо при нашите и вашите кметове, ще кажа, че 5 са в райони с кметове на ГЕРБ, а другите 5 са с кметове от други политически сили”, посочи Фандъкова.
Кметът каза, че през годините са построили над 100 нови сгради на детски градини и продължават, но са изправени пред нови предизвикателства и затова по време на извънредното положение са работили по предложения за законови промени.
"Ние сме изправени пред ситуацията, в която всички терени, които бяха подходящи по съществуващото законодателство вече са усвоени или предстоят тази или следващата година, да усвоим. Вече имаме готови решения, с които да бъдат облекчени условията за строителство на терените. Изискването за отстояния от границите на имота всъщност правят така, че отнемат повечето пространство от детската градина, което ни пречи да правим по-големи сгради. Това, за което настоявам, е да има възможност са се строят детски градини на партерни и първи етажи в гъстонаселени райони, както и да се строят в офисни сгради”, обяви тя и коментира, че това ще ускори решаването на проблема с недостига на места в градините.
Водещи
-
Андрей Райчев: Няма фундаментална причина да се сбие светът
Натрупано огромно безадресно недоволство застрашава елита, смята социологът
13.09 | 18:00
-
Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол
Призивът американският държавен глава отправи в писмо до държавите от алианса
13.09 | 17:40
-
Михаил Константинов: Късно е за излизане на политическата сцена с нови проекти
Вот на недоверие и търсене на идеалния кандидат – какво предстои за страната на следващите...
13.09 | 17:20
-
Антиправителствен протест започна пред Народното събрание ВИДЕО
Той е свикан от партия "Възраждане" и няколко граждански организации
13.09 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остра критика към Любен Дилов-син (ВИДЕО)
Лидерът на ГЕРБ поздрави участниците в академия, организирана от младежката организация на...
13.09 | 10:40
-
Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система
По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с...
13.09 | 13:00
-
Лорер: Правителството няма да падне - то е на малцинството, подкрпяно от ДПС-НН
Ние сме опозицията, която трябва да им напомня, че те не са сами, заяви депутатът от ПП-ДБ
13.09 | 12:20