Финалът идва! При 99% отчетени бюлетини: 32,64% за ГЕРБ, 27,12% за БСП 27.03 | 11:20
Раздробената истинска десница не намира място в парламента
Буквално на финалната права при 98,50% обработени протоколи от избирателните комисии в ЦИК партията на Бойко Борисов ГЕРБ води убедително с 32,64% от гласовете на парламентарните избори в неделя срещу втората по сила БСП – с 27,12%. Това показват резултатите на ЦЕК към 10:00 часа в понеделник, предаде БГНЕС.
Като трета по сила формация в 44-то Народно събрание се утвърждават Обединените патриоти с подкрепа 9,06%. В обединението на националистите влизат НФСБ, ВМРО и АТАКА. ДПС за първи път от години се нарежда на четвърто място с подкрепа 9,04%. А партията на бизнесмена Веселин Марешки "Воля" е петата и последна, която влиза в парламента, с електорална подкрепа от 4,15%.

Останалите партии и формации попадат под 4-процентовата бариера и остават извън управлението на страната. Голямата губеща е разтроената градска десница в лицето на "Нова република, Реформаторски блок и "Да, България". Те можеха да са четвърта политическа сила, ако бяха се явили заедно на изборите.
Въпреки финансовата и логистична подкрепа от Турция, партия ДОСТ също не намира място в парламента.
Резултатите на губещите партии са: "Реформаторски блок - Глас народен" - 3,02%; "Да, България" - 2,91%; ДОСТ - 2,89%; "Нова република" - 2,50%.
С "Не подкрепям никого" са гласували 2,50% от гласоподавателите.
Водещи
-
Галена похарчи 700 бона за концерта си
16.11 | 16:00
-
FT: Торби с пари и златна тоалетна - корупционната криза, поглъщаща правителството на Зеленски
Високопоставени украински представители са обвинени, че са вземали подкупи от проекти за...
16.11 | 15:30
-
Какво да сложим в портфейла, за да привлечем пари?
Вижте и какво не трябва да се държи в него
16.11 | 15:00
Най-четени
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00
-
Назначаването на Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ поражда сериозни въпроси
Темата коментира зам.-председателят на парламентарната комисия по енергетика и депутат от...
16.11 | 11:58
-
При рутинна проверка: Хванаха 17-годишния син на Радан Кънев с марихуана
Бащата е повикан в 6-о районно, откъдето в събота предиобед е прибрал своя непълнолетен син
16.11 | 09:45