Френският посланик: Протестите в България нямат ясна цел 23.11 | 14:15
Страната ни е претърпяла положително развитие, смята той

Протестите в България нямат ясна цел и те не са конкретно срещу това правителство. Това заяви френският посланик у нас Ксавие Лапер Дьо Кабан пред Нова телевизия. Той призна, че до момента не му е станало ясно какво точно искат хората, излезли на улицата.
Според него проблемите, срещу които се борят демонстрантите, съществуват в страната ни от 25 години.
Дипломатът отбеляза и редица положителни промени в държавата ни. Той коментира, че столицата ни в момента е в много по-добро състояние.. "Хората изглеждат по-добре облечени, икономиката се развива, метрото е чисто", споделя Дьо Кабан.
Според него българите не са доволни от политическата система.
Посланикът изрази мнение, че в никакъв случай не може да се говори за нелегитимност на законодателна власт, въпреки че не всички избиратели са представени в парламента.
"Проблем, който съществуваше още когато бях тук през 90-те години, е доста високата корупция. Междувременно са взети много мерки - вече има комисия за конфискация на имущество, придобито от криминална дейност", казва Дьо Кабан. Той допълва, че ксенофобията в страната ни за момента не е драматична.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30