Фургоните разгневиха хората от наводнените села в Карловско 24.09 | 14:29
Причината е, че те няма да бъдат поставяни в дворовете на къщите им, а извън населените места, страхуват се от набези

Напрежение в селата, засегнати от наводненията. Хората, които загубиха домовете си и трябваше да бъдат настанени във фургони, масово се отказват от тях. Причината е, че те няма да бъдат поставяни в дворовете на къщите им, а извън населените места, предаде НОВА тв.
"Искат да сложат фургоните на края на селото и да ни обединят като един катун. Искаме това, което са казали кметовете на общините, да го направят. Обясниха ни, че фургоните ще бъдат поставени по места, където живеем”, посочи жител на Каравелово.
Местните са притеснени, че ако не бъдат близо до домовете си, може да се стигне до набези. Зрее и още едно напрежение - хората недоволстват, че половината от домовете им са без питейна вода. Оказва се, че отнесените водопроводи не могат да бъдат възстановени, тъй като ВиК - Пловдив нямало достатъчно служители.
Водещи
-
Младежите на възраст 15-24 години са едва 9,2% от българското население
България и Германия под европейската средна
06.08 | 10:45
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30
-
187 подобрени камери от типа триноги ще следят за нарушители на пътищата в цялата страна
Първи резултати по магистрала "Струма"
06.08 | 10:14
-
Промени в организацията на движението по магистрала „Хемус“
В дните от днес до петък между 6:00 и 17:00 часа ще се почистват канавки от км 0 до 14-и км в...
06.08 | 09:59
Най-четени
-
На 6 август Българската православна църква отбелязва един от най-светлите си празници – Преображение Господне
Божествен глас потвърждава истината
06.08 | 08:30
-
Нови правила за еднодневните екскурзии: МОН затяга контрола
Целта на новите мерки е да се гарантира безопасността на децата по време на кратки пътувания.
06.08 | 09:15
-
Промени в организацията на движението по магистрала „Хемус“
В дните от днес до петък между 6:00 и 17:00 часа ще се почистват канавки от км 0 до 14-и км в...
06.08 | 09:59