Хаджигенов: Имаме доказателства, че Специализираният съд е дал разрешение за подслушването на 82 политици 04.06 | 13:00
Той показа списък с искания за СРС-та към Специализиран съд и добави, че липсва името на заявителя, за да не остават следи

Имаме доказателства, че Специализираният съд е дал разрешение за подслушването на 82 политици. Това заявиха вчера вечерта адвокат Николай Хаджигенов и Арман Бабикян от "Изправи се! Мутри вън!" в ефира на БНТ.
На камерата той показа списък с искания за СРС-та към Специализиран съд и добави, че липсва името на заявителя, за да не остават следи. Хаджигенов предположи, че става дума за главния прокурор заради подобен случай през 2014 година. Бившият депутат обясни, че е получил документите от "висок, едър човек с каскет" пред офиса му. Той обяви, че документите ще бъдат предадени на вътрешния министър Бойко Рашков още вчера вечерта, но към момента все още не е ясно какъв е развоят на нещата.
По думите на Хаджигенов подслушванията са били в два тура - протестен и политически. Първото е било от 12 юли 2020 г. - малко след началото на протестите срещу правителството и главния прокурор, а другото е от 17 август. Адвокатът отбеляза, че на 4 места имало доказателства, които няма как да бъдат укрити, като едното от тях е Специализираният наказателен съд.
Той подчерта, че в документите се вижда и че "Вътрешна сигурност" на МВР е получила достъп до базата данни на ДАТО. А тя би трябвало да разследва само служители на МВР, но не и граждани.
Двамата членове на "Отровното трио" казаха, че са установили, че самите те са сред подслушваните. Днес Хаджигенов публикува в своя Facebook документ, в който Бюрото за контрол на СРС е поискало от него "да насочи" посочените 82 лица. Целта е те да подадат сигнал при тях, защото такъв бил реда за проверка на неправомерно използване на СРС-та. Имената, които адвокатът е отбелязал в своя пост са на Настимир Ананиев, лидер на партия "Волт" и бивш депутат от "Изправи се! Мутри, вън!", Тихомир Василев, който участваше в протестите срещу правителството и главния прокурор и Григор Здравков, лидер на легия "Антимафия".
Водещи
-
Германия разполага още войски в Литва
„Сигурността на нашите балтийски съюзници е и наша сигурност“, заяви Мерц в четвъртък.
23.05 | 12:15
-
АПИ променя движението по магистралите "Хемус" и "Струма"
Ще има две ленти към Варна и морето, за да се облекчи пътуването през трите почивни дни
23.05 | 11:30
-
Асена Сербезова осъди Прокуратурата за 50 000 лева
"По време на проверките срещнах хора. И на полицаи, и на прокурори им личеше вербално и...
23.05 | 11:15
-
Времето в България се разваля за часове
Гръмотевични бури се очакват през следобедните часове, а с тях ще нахлуе и студен фронт в...
23.05 | 10:59
Най-четени
-
Общо 48 000 зрелостници се явиха днес на втория държавен зрелостен изпит
Английският език води при избора на зрелостниците
23.05 | 09:14
-
За първи път в Северна Македония са лабораторно потвърдени два случая на маймунска шарка
Лекарят, приел пациентите, ги е информирал за получените резултати
23.05 | 10:45
-
Калин Вельов напусна поста на заместник-министър на културата
Калин Вельов е назначен за заместник-министър на културата на 05.09.2024 г.
23.05 | 10:30
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45