Хайде на матури 21.05 | 07:31
Над 62 000 зрелостници отиват на матура по български език и литература
От 8:00 часа днес започва държавният зрелостен изпит по български език и литература (БЕЛ) за 12-и клас, а от 10:00 часа – националното външно оценяване на седмокласниците.
Втората задължителна матура ще е на 23 май от 8:00 часа, а външното оценяване за 7-и клас по математика - от 10:00 часа.
До матурата по БЕЛ са допуснати над 62 000 зрелостници, а до втората – над 63 000. тук зрелостниците могат да избират дали да положат изпит по математика, чужд език, философски цикъл, история и цивилизация, география и икономика, физика и астрономия, биология и здравно образование, химия и опазване на околната среда.
Изпитният вариант за държавния изпит по български език и литература бе генериран днес в Министерството на образованието.
Учениците може да положат допълнителни матури по свое желание, като определените за тях дати са 27, 28 и 29 май. Очаква се да се явят 524 зрелостници.
Националното външно оценяване в седми клас на 27 май ще е по обществени науки, гражданско образование и религия, на 28 май - по чужди езици, на 29 май - по природни науки и екология.
Изпитите ще се проведат в общо 1822 училища.
Водещи
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Забрана за ТИР-ове по магистралите този следобед
АПИ въвежда ограничението заради очаквания засилен трафик
04.01 | 11:40
Най-четени
-
И днес силен вятър, но се затопля
Дневните температури ще са в много широки граници – от 2 градуса в крайните северозападни...
04.01 | 09:00
-
Световни реакции на случмващото се във Венецуела
03.01 | 16:00