Хаймани целят с нож шофьор на снегорин. Пречел им да карат 08.01 | 13:08
Двама са в ареста след инцидента на АМ "Тракия"
Двама мъже замериха с нож шофьор на снегорин, защото им пречел с бавното си каране.
Инцидентът е станал на магистрала "Тракия" вчера следобед (7 януари), съобщават от областната дирекция на МВР-София.
В полицията се оплакал шофьорът на снегорина, който обясни, че докато изпълнявал задълженията си и почиствал платното в посока София, в района на 40-ия километър, е бил застигнат от Audi с пловдивска регистрация.
От колата се показал мъж, който започнал да сипе ругатни и закани по негов адрес, като му крещял, че се движи бавно и им пречи.
След като клетвите и обидите му не дали очаквания резултат и снегоринът не "полетял" по магистралата, хулиганът се афектирал още повече и запратил към водача джобен нож, който за щастие не уцелил човека. След това Audi-то нагло продължило по пътя си.
Магистралните полицаи веднага предприели действия и не след дълго Audi-то било спряно на разклона за Нови хан.
В него пътували двама криминално проявени пловдивчани. Единият от тях – 39-годишният П. Л. е регистриран за грабежи и причиняване на смърт вследствие на катастрофа, а в досието на 31-годишния Н. Б. фигурират регистрации за изнасилване, убийство и хулиганство.
Пред униформените двамата се оправдали, че много бързали към летището, откъдето трябвало да вземат шефа си и затова се държали така.
Наложило се шефът им да почака, защото двамата са задържани в полицейския арест за едно денонощие. Срещу тях е образувано досъдебно производство.
Водещи
-
ЕЦБ: Обществената подкрепа за еврото в България остава сравнително ниска
В доклад на финансовата институция се посочва, че България е влязла в еврозоната с висока...
15.01 | 21:00
-
ЕК одобри националния план за отбрана на България
Одобрението проправя пътя за първата вълна от евтини дългосрочни заеми
15.01 | 20:45
-
Арестуваха сина на Атанас Бобоков с наркотици в Пампорово
Това е вторият сблъсък със закона за Божидар Бобоков в рамките на последните 60 дни
15.01 | 20:30
-
Нова ледена вълна обхваща България
Арктически студ сваля температурите до -12°С, чакат ни сняг и поледици
15.01 | 20:15
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Кристо от Испания, който е почти адаш и копие на Камата, стана любимец на аудиторията
Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с...
15.01 | 12:15
-
Ерата на досадните екостикери, които години наред "украсяваха" предните стъкла на българските автомобили, приключи
Край на "лобистката схема"
15.01 | 11:30