Хакерът Кристиян проговори: Ям дюнери, пуша цигари от 5 лева и движа с градския! Не съм богат 20.07 | 10:30
Кристиян Бойков е категоричен, че обвинението срещу него е несъстоятелно, а разследващите се обосновават по "тъп" начин

Обвиненият за хакването на масива на НАП Кристиян Бойков даде кратко интервю пред Нова тв вчера. Ето го цялото:
- Признаваш ли вината за това, в което те обвиняват?
- Не. На този етап за жалост нищо не можем да коментираме.
- Как си обясняваш, че се насочиха към теб разследващите?
- Ами интересни факти, но нека видим какво ще каже съдът. Интересни факти, които са малко, как да кажа... не бих използвал думата "тъпи”, но нещо такова. Единственото обвинение, което видях са буквално едни четири реда, в които пише, че от някаква дата, аз съм бил извършил нещо. Нищо повече.
- Твое потребителско име се твърди, че има?
- Това е едно потребителско име, което може да бъде всякакво. Но на този етап, нека не коментираме, моля ви се.
- Ти не се чувстваш виновен и си спокоен?
- Напълно. Иначе нямаше да говоря с вас. Надявам се да излезе така, че това цялото нещо е натопено, защото наистина е така.
- Адвокатите ти върдят, че това е поръчка на конкурентна на твоята фирма?
- Няма да коментирам повече. Реално сега се пишат какви ли не глупости по медиите. Бил съм богат. Пуша цигари за 5 лв. и се движа с градски транспорт и ям дюнери от лавката.
Изтичането на данни от НАП нажежи атмосферата и в парламента, припомни Нова тв. Корнелия Нинова поиска президентът да свика Консултативния съвет по национална сигурност. По думите й вече има злоупотреба с изтеклите данни на хората и има възможност да се теглят кредити от тяхно име. Към момента реакция от страна на президента няма, но всеки, който иска може да отвори сайта на НАП и да види какви точно данни са изтекли.
Водещи
-
След шума около разследването на Христо Грозев: Изслушват в НС шефовете на службите
По думите му това е във връзка с журналистическо разследване на Христо Грозев и Роман...
02.06 | 17:59
-
Детски кът ще бъде официално открит на летище „Васил Левски“ Терминал 2
Той е изграден в партньорство с Представителството на Европейската комисия в България.
02.06 | 17:40
-
Утре е денят на данъчна свобода – работим за държавата 154 дни
Рекордни разходи и нов дълг
02.06 | 17:23
-
Две магнитни бури ще ни ударят едновременно
Учените отбелязаха, че едва до вечерта на 4 юни ситуацията с геомагнитното излъчване ще се...
02.06 | 16:59
Най-четени
-
ВКС: Георги Семерджиев вече е в затвора за 20 години 3
Семерджиев беше признат за виновен за причиняване смъртта на Христина и Хариет при катастрофа...
02.06 | 14:59
-
КЗП: Установени са масови нелоялни търговски практики, мерките ще бъдат безкомпромисни
Комисията за защита на потребителите напомня, че контролът ще бъде още по-интензивен в...
02.06 | 15:15
-
Социалните неравенства у нас остават тревожно високи
Намаляват разликите в тоталния коефициент на раждаемост между етническите българи и турците и...
02.06 | 14:15
-
Гърция вече се пълни с български туристи и за целия летен сезон очакваме невиждан ръст от 40% спрямо миналата година
Най-търсена си остава Северна Гърция с районите на Халкидики и Кавала. До тях се пътува много...
02.06 | 14:45