Хванаха 25-годишен ало измамнник от Мездра 15.06 | 14:19
Прибрал от възрастни врачани близо 55 000 лв. за 5 дни

След проведени оперативни действия е установен и задържан мъж, за когото е установено, че в периода 8 - 12 юни тази година е въвел в заблуда възрастни жители на Враца. През тях той се представял за служител на МВР, който работи за разкриване на престъпление и така успял да причини имотна вреда в размер на общо 54 620лв. Ощетени са четирима възрастни жители на Враца.
На 8 юни 72-годишна жена от областния град изхвърлила през терасата на дома си 13 000 лв. Ден по-късно, 79-годишна врачанка оставила 3000 лв. до кофа за смет, а 62-годишна нейна съгражданка - 1620лв. до паметник в града. На 12 юни подведена по лъжливия сценарий, 71-годишна жена е оставила под кофа за смет сумата от 37000 лв.
В резултат на планирани оперативни действия във връзка с четирите случая, в жилището му в Мездра е задържан 25-годишен мъж, от града. При обиск в дома му са намерени 12 000 лв., а от автомобила му е иззет мобилен телефон.
Вчера на 25-годишния измамник е повдигнато обвинение по чл.209, ал.1, вр. чл.26 от НК.
Водещи
-
Мрачен и дъждовен петък
Максималните температури ще бъдат между 13° и 15°C в цялата страна, като в Западна България и...
28.03 | 08:00
-
Европейската прокуратура временно отстрани Теодора Георгиева
Късно снощи стана ясно, че Европрокуратурата е започнала разследване срещу Георгиева
27.03 | 21:15
-
Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи по време на изслушване...
27.03 | 20:45
Най-четени
-
Костов, КНСБ: Каскада от протести при увеличение на заплатите с 5%
„Министрите да си видят социалните партньори по места и да видят кое е останало...
27.03 | 20:00
-
Радев за казуса с МЕЧ: Това беше напълно излишна криза точно в този момент
"Това беше напълно излишна криза точно в този момент"
27.03 | 10:45