Хванаха убиеца на жената в Пещера 04.09 | 14:43
Издирваният Георги Генов се криел в планинска вила край ихтиманско село
Локализиран и задържан е 44-годишният Георги Генов, заподозрян за убийството на жена му в Пещера в петък вечерта. Мъжът бе обявен за общодържавно издирване, след като избяга от местопрестъплението и се укри. По разпореждане на вицепремиера и министър на отбраната в помощ на полицейските екипи бе предоставена високопроходима техника на 68-ма бригада "Специални сили" при Министерството на отбраната. Благодарение на денонощната работа и усилията на екипите, днес мъжът бе открит във вилна постройка край планинското софийското село Мухово, Ихтиманско. В близост до мястото е намерен и семейният автомобил, с който по първоначални данни извършителят се е оттеглил, както и оръжието на престъплението.
От МВР припомнят, че в петък, минути след 19:30 часа в полицията бе получено съобщение за жена в безпомощно състояние открита на кръстовище в Пещера. Към мястото незабавно бяха насочени екипи на полицията и на "Спешна помощ". Първоначалният оглед констатира смъртоносни наранявания по тялото на жената с остър предмет. Бе установена самоличността й – 41-годишна жителка на Пазарджик. Веднага бе сформиран екип от криминалисти, разследващ полицай, експерти, полицейски и младши-полицейски инспектори от РУ - Пещера и ОДМВР – Пазарджик, които започнаха работа по образуваното досъдебно производство под наблюдението на Окръжна прокуратура в Пазарджик. В рамките на разследването бе установено, че минути преди това е имало скандал между жертвата и съпруга ѝ, затова и една от изградените версии бе свързана с установяването на местонахождението на 44-годишния мъж, избягал с автомобила след престъплението. Установени бяха свидетели на случая, блокирани бяха основните пътни артерии.
Работата по случая продължава, води се полицейско производство под наблюдението на Окръжна прокуратура - Пазарджик.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01