Хванаха фалшификатори на платежни документи 29.02 | 11:42
Служителите на столичното звено за борба с организираната престъпност са задържали двама мъже

Двама са задържани за изготвяне и разпространение на неистински платежни документи, съобщават от пресцентъра на МВР. Служителите на столичното звено за борба с организираната престъпност са образували досъдебно производство срещу Д.Л. и П.И.
В столичното звено е получена информация за изготвяне и разпространение на неистински електронни платежни инструменти. Като основни участници в престъпната дейност са установени Д.Л., на 29 г., криминално проявен и П.И., 28-годишен от София, който досега не е известен на органите на реда.
След първоначалното разследване столичните антимафиоти пристъпили към операция за задържането на двамата мъже. Д. Л. е задържан в дома, в който живее на бул. "Свети Наум”, а П. И. - в ж.к. "Света Троица”.
Организирано е претърсване в имоти на общо пет адреса в София, за които има данни, че са ползвани от двамата. Иззети са пет лаптопа, множество флаш памети, мобилни телефони, сим карти, голямо количество дебитни и кредитни карти на други хора и пари.
Открити са и фалшива шофьорска книжка на името на Д.Л., самолетен електронен билет на негово име, записки за парични суми, компютърна платка, СД карти, ръкописен текст с инструкции за скимиране на чужди сметки, бележници със записки за парични суми и други.
Иззети са и голямо количество боеприпаси от различен вид, няколко хард диска, два бойни пистолета, множество дискове, компютър, преносими флаш памети.
Д.Л. и П.И. са привлечени в качеството на обвиняеми за престъпление по чл. 246, ал. 3, вр. чл. 26 от НК, като им е наложена мярка за неотклонение "подписка”. По случая в столичния отдел БОП се води досъдебно производство.
Водещи
-
При избори сега: 8 партии в НС, ГЕРБ - първи
Най-голямо доверие - към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана...
28.07 | 21:26
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Жената с най-големите устни в света е българка
28.07 | 15:30