Хиляди българи и днес протестират срещу руската военна инвзия в Украйна (ВИДЕО) 26.03 | 16:39
Шествия се провеждат във Варна, Бургас, Велико Търново и Пловдив

След като в четвъртък в София се проведе голям митинг с искане за мир и в защита на Украйна, днес демонстрации се провеждат във Варна, Пловдив, Бургас и Велико Търново. Участващите българи са хиляди.
В Пловдив шествието започна от от Дом "Левски", мина по главната градска улица и приключи с митинг пред Централна поща. "Слава на Украйна", "Русия - агресор", "Не на войната!", скандираха хората.
Във Варна се събраха над 1000 души, като сред тях имаше и множество украинци. Сборният пункт бе площадът пред сградата на общинската управа, после множеството тръгна по улиците на града. Издигнати бяха плакати срещу Владимир Путин, в защита на украинския народ, а и с имената на бомбардираните градове герои.
Шествията в Бургас и Велико Търново са по-късно днес. Проява отново има и в столицата, този път под формата на концерт.
Митингът във Варна:
Водещи
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44