Хисаря бие тревога - в бедствено положение е 16.09 | 12:44
Местният язовир "Гереджика" прелива

Бедствено положение е обявено в селата Кръстевич и Красново, община Хисаря, съобщиха от пресцентъра на МВР. Местният язовир "Гереджика" прелива през преливника и нивото му се следи постоянно. В село Красново се отводняват подземните етажи на три жилищни сгради.
Затворен е за движение пътят Цалапица – Съединение. В град Съединение са наводнени около 15 основни улици и се работи по отводняването на 70 жилищни сгради. За последното денонощие пазарджишките пожарникари и спасители са извършили 43 отводнявания на територията на село Добровница. В момента екипите работят на още 10 адреса.
На територията на област Монтана оперативната обстановка е нормална. Извършва се 24-часово наблюдение на нивото на река Малокутловска и мостовите съоръжения над нея, както и на язовир Огоста, който се изпуска контролирано. Нивото на р. Дунав при гр. Лом е 624 см., при критични 900 см.
На територията на област Враца се отводнява котелното помещение на гимназия "Алеко Константинов", предаде агенция "Фокус". На критичните участъци на река Огоста се извършва наблюдение от екипи на пожарната и местната власт. Интензивните валежи са причината за срутването на три подпорни стени на жилищни сгради в стария център на Смолян.
Уведомена е местната власт и са предприети необходимите мерки. Към момента няма данни за застрашени и бедстващи хора. В оперативните центрове на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" не е постъпвала информация за критични нива на язовири и прелели реки.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Радев: Няма 100 дни кабинет „Желязков”, а ново начало на модела „Борисов”
Според него има министри, които искат да работят, но нямат и няма да имат свободата да го...
25.04 | 12:34