Хладен фронт нахлува над страната 29.12 | 10:55
В новогодишната нощ също ни очаква студено време
Съществена промяна на времето започна от днес. От сутринта ще се появи слаб вятър от североизток, който ще се усилва и с него ще започне да нахлува студен въздух.
Облачността ще се увеличи и над по-голямата част от страната ще е значителна, на места ще има и слаби валежи от дъжд. Максималните температури ще са от 2-4 градуса в североизточните райони до 10-12 градуса в Югозападна България.
Най-студените дни се очаква да бъдат 31 декември, 1 и 2 януари. В някои затворени котловинни полета температурата ще падне под минус 10 градуса. Напълно възможно е при ясна атмосфера да стане и минус 15 градуса, след което ни чака ново затопляне.
Днес (29.12) над планините облачността ще е значителна, с повече слънчеви часове преди обяд над масивите от Западна България. На места ще превали слаб дъжд, над 1700-1800 м - слаб сняг. Ще духа силен, по-високите и открити части до бурен вятър от север-северозапад, който привечер ще се ориентира от североизток. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 м ще е около 3 градуса, на 2000 м - около минус 2 градуса.
По Черноморието облачността ще е значителна и на места ще има слаби валежи от дъжд. Ще се появи умерен вятър от север-североизток, който ще се усилва и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще са между 7 и 10 градуса. Вълнението на морето ще е 2- 4 бала. Температурата на морската вода е 9-11 градуса.
През нощта срещу сряда и през деня с умерен, а по Черноморието - силен североизточен вятър, ще продължи да нахлува студен въздух и температурите ще се понижат още - минималните в цялата страна ще са отрицателни, а максималните ще са между минус 3 и 2 градуса. Значителна облачност ще има над югозападната половина от страната, на места ще превали слаб сняг, а от североизток облачността ще се разкъсва и намалява.
В четвъртък ще има разкъсана облачност. Ще остане ветровито, застудяването ще продължи и дневните температури в цялата страна ще са под 0 градуса.
В новогодишната нощ също ни очаква студено време.
Водещи
-
В ЕС искат свой спецпратеник за Украйна
Eвропейски правителства се страхуват, че САЩ могат да постигнат споразумение с Русия зад гърба...
14.01 | 15:30
-
МТСП: Коледните и великденските добавки да бъдат заложени в бюджета
И да бъдат получавани не само от пенсионерите, но и от многодетни семейства и други уязвими...
14.01 | 15:20
-
Политико: Реакцията на Русия спрямо "военната дипломация" на Америка във Венецуела е сравнително сдържана
Като цяло Кремъл има причини да е доволен от последните събития във Венецуела
14.01 | 15:00
Най-четени
-
НАП представя сроковете за деклариране на доходите ни за миналата година
През лятото стана ясно, че декларациите ще са в лева, защото доходите миналата година са...
14.01 | 11:45
-
Грипът настъпва в страната, а във Варна обявиха грипна епидемия от днес
Въведените противоепидемични мерки могат да бъдат променяни в зависимост от развитието на...
14.01 | 08:48
-
Група граждани се събра около парламента, искат връщане на българския лев
Преди началото на новата пленарна сесия, те причакваха депутатите, настоявайки да се върне...
14.01 | 11:30
-
Проф. Радка Аргирова: Пневмонията се развива много бързо при заболелите от грип
Ваксиналният пробив
14.01 | 09:30