Хората в "Слатина" на бунт, направиха жива верига, искат си площадката 22.10 | 09:10
Инвеститорът пусна багерите

Около 8:10 часа днес в района е дошъл първият багер, пазен от полицаи и охранители. Жителите на квартала седнали на пътя на машината. Те са преместили запалените си по-рано автомобили и твърдят, че няма да прекратят протеста си, докато арх. Венцислав Дучев не се откаже от своя проект. От ранните часове на сутринта има засилено полицейско присъствие.
Според жителите на квартала има значителни неуредици при придобиването на терена, като институциите не искат да вземат отношение по представената им документация от преди 1994 г. По думите им очакват всеки ден да дойдат багерите и дават дежурства всяка нощ.
"Има няколко препродажби. Прокуратурата обеща разследване по отношение на строителното разрешение", каза пред bTV Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
Според инвеститора ако ние живеем в европейска и правова държава, той ще има безпроблемен достъп до имота си. По думите му бившата вече детска площадка е била проверявана многократно откъм придобиване на собственост и строителни разрешения, като има и окончателно решение на административния съд.
Дучев се оплака, че е бил заплашван с телефонни обаждания и текстови съобщения, като именно заради съдържанието им смята, че жителите на квартала сами са запалили автомобилите си.
Водещи
-
Кой ще наследи Франциск: Кардиналите се събират за предконклав
Това е петата т.нар. Генерална конгрегация след смъртта на папа Франциск на Светли...
28.04 | 10:15
-
„България няма деца за убиване": Родители търсят справедливост пред Съдебната палата
Върховният касационен съд ще разгледа жалбата на прокуратурата срещу присъдата на шофьора,...
28.04 | 09:59
-
В сезона на кърлежите носенето на шапка, блуза с дълъг ръкав и дълъг панталон е препоръчително
Кърлежите могат да бъдат носители на опасните лаймска болест и марсилска треска.
28.04 | 09:45
Най-четени
-
Слънчев понеделник
Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, за София - около 16°
28.04 | 08:09