ЦИК отказа да освободи Лена Бориславова като депутат 11.04 | 19:30
По-рано днес Бориславова написа в социалните мрежи, че се отказва от депутатското си място
Централната избирателна комисия (ЦИК) отказа да заличи Лена Бориславова като избрана за депутат в 49-ото народно събрание, каквото заявление тя депозира по рано днес.
В края на миналата седмица изтекоха сроковете за отказ от депутатско място, а ЦИК обяви поименния състав на новия парламент след изборите на 2 април. Това е и причината, поради която комисарите отхвърлиха искането на Бориславова.
Заявлението остана за сведение, а членовете на Комисията спориха дали да върнат на Бориславова мотивирано писмо с отказ, като обяснят, че нямат такова правомощие, след като списъка с избраните за депутати е обнародван в Държавен вестник. Това предложение, направено от заместник председателя на ЦИК Цветозар Томов, не събра необходимото мнозинство. Така заявлението остана за сведение, а Лена Бориславова е депутат. Утре тя трябва да положи клетва, след което може да поиска да бъде освободена от Народното събрание със заявление до председателя на новият парламент.
По-рано днес Бориславова написа в социалните мрежи, че се отказва от депутатското си място.
"Няма да бъда депутат в 49-ото Народното събрание. На мое място ще влезе изключителният специалист в сферата на националната сигурност, моят колега от листата на ПП в 24-и МИР Петър Петров. Благодаря още веднъж на всички за доверието. Вярвам, че София заслужава прозрачно и европейско управление и ще работя заедно с всички вас, за да постигнем тази цел", посочи тя.
"Вчера Изпълнителният съвет на Продължаваме Промяната взе решение, че успоредно с работата в НС, другата важна задача пред нас са местните избори – именно заради ключовата роля на местната власт за подобряването на живота на хората във всяко кътче на страната. Бях номинирана да поема координационната роля в този процес и конкретно да работя за кампанията и проблемите на моя роден град София. Отговорността към тази задача e огромна - тя е определяща за посоката, в която ще се развива столицата ни след години злоупотреби и пропуснати възможности. И вярвам, че тази задача е също толкова важна за всички, които ме подкрепиха на 2 април. Затова я приемам с признателност и с цялата й отговорност", допълни още Бориславова.
Водещи
-
Синдикат на административните служители „Подкрепа“ започва серия от протести
„Системата е на ръба. Ние не искаме привилегии, а елементарно уважение към труда ни“, заявяват...
18.11 | 17:30
-
Конституционният съд: Председателят на НС няма право да спира референдум
Киселова е трябвало да подложи на обсъждане предложението на президента за референдум за еврото
18.11 | 17:15
-
Глобален срив на Cloudflare остави света без новини
Около 20% от всички сайтове в света се сринаха
18.11 | 17:00
-
Нещо голямо се готви над Арктика: Какво означава това за България?
ЧЕРВЕН КОД за зимна експлозия?
18.11 | 16:45
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30