Цветанов: Предложенията на Борисов са антипиарски подход 14.08 | 17:38
В момента няма никакво обществено доверие в парламент и правителство, казва още той

Предложенията на премиера Бойко Борисов за свикване на Велико народно събрание и приемането на нова Конституция са "абсолютно антипиарски подход". Това заяви пред БГНЕС Цветан Цветанов, председател на Евро-атлантическия Център за сигурност.
"Авариен изход от създалата се тежка политическа ситуация. Абсолютно антипиарски подход. В момента няма никакво обществено доверие в парламент и правителство", коментира Цветанов, който е на обиколка в Родопите, включваща селищата Доспат, Рудозем, Борино и др.
Според него, ако трябваше да се правят подобни законодателни промени, те трябваше да бъдат разгледани на председателски съвет в Народното събрание.
"За да се пристъпи към едно подобно решение, трябва да се търси мнозинство от над 161 народни представители. В момента няма нито проект за нова Конституция, нито през последните месеци е обсъждана подобна тема, нито е обсъждано в оставащите няколко месеца или в мандата на сегашното НС да бъде създадена работна група за подготовката и представяне на проект", каза Цветанов.
Той не вижда политически консенсус за нов основен закон. Също така не е проведено и широко обсъждане, което да включва изтъкнати юристи конституционалисти, конституционни съдии, преподаватели във водещите университети и на първо място от СУ "Св. Климент Охридски".
Цветанов е категоричен, че с предложенията си премиера цели отлагането във времето на подаването на оставка и търси всякакви възможности за това.
Водещи
-
Кмет на ПП: Парчетосани и снаждани записи атакуват честни хора
Методи Байкушев коментира задържането на кмета на Варна Благомир Коцев
19.07 | 15:00
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
НС избра новия омбудсман на България
Велислава Делчева беше номинирана за поста от ГЕРБ-СДС
19.07 | 09:15
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Влязоха в сила новите санкции на ЕС срещу Русия
Според Москва Европа се "прострелва" сама
19.07 | 10:00