Цветанов: Съдията произнесе некоректна присъда 30.05 | 11:51
Треперещите му ръце го доказват, смята Цветанов

"Това, което направи силно впечатление на Ханс-Петер Ул и адвокат Менко Менков, и на мен самия бяха треперещите ръце на съдията, което означава, че той не е убеден в това, което произнесе." Това заяви бившият вътрешен министър Цветан Цветанов по повод решението на съда за вчерашната присъда по делото за отказа за прилагане на СРС-та на бившия шеф на антимафиотите Орлин Тодоров.
Цветанов изрази своята категорична позиция, че решението на съда е продиктувано от натиск. "Евроатлантическите ни партньори са доста информирани за състоянието на съдебната система в България и начинът, по който тя функционира. Това, което ще бъде критично за България, е този политически процес срещу мен", отсече Цветанов.
По думите на зам.-председателя на ГЕРБ в неговите действия няма никакъв умисъл и стремеж да прикрие някого, когото не познава. "Мога ли да имам умисъл за това, че главният секретар, който е висша професионална фигура, не е сложил своя подпис. След разговор с него той ми е казал какви са неговите оперативни данни и това, което ние трябва да предпазим, е разконспирирането на техническия способ, което задължение да бъде приложено, когато имаш подобна информация", посочи Цветанов.
По повод сложените от него подписи с надписи "не" той обясни, че това се е правило от всички вътрешни министри преди него, информира агенция "Фокус".
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Иван Иванов впечатлен от бала на шампионите на Уимбълдън
Шампионът от Лондон се прибира утре вечер в родната си Варна
14.07 | 16:45