Цветозар Томов: Има сигнал за търговия с гласове в Дупница, но не е доказан 25.05 | 14:52
Сигналите се проверяват, стана ясно от думите му
Има сигнал за опит за търговия с ромски гласове, недоказан за сега, в гр. Дупница. Това заяви Цветозар Томов, говорител на Централната избирателна комисия, съобщава агенция "Фокус".
По думите му, има сигнали за нарушения в избирателните секции с компактно ромско население.
"Ние самите бяхме свидетели на нарушение в гр. Дупница. Рано е да се обобщи тази информация и да кажа, какво влияние има върху изборите като цяло”, посочи Томов.
Той посочи, че в Дупница става дума за опит за търговия с гласове, който не е недоказан за сега.
Томов обясни, че проверката заради съмненията за контролиран вот в община Бобов дол продължава в рамките на целия изборен ден. "До момента не сме регистрирали съществени нарушения”, заяви той.
Според него, активността не е особено висока. "В община Бобов дол, до 14:00 часа, тя е приблизително 25% от регистрираните по списък гласоподаватели. Нямам в момента данни за цялата страна, защото съм в движение, но мисля, че не се различава много от средната за страната, дори е по-висока от средната за страната”, посочи Томов.
Той каза още, че задачата му като представител на ЦИК в Бобов дол е да провери сигналите за контролиран вот в Бобов дол, като е обхванат и гр. Дупница, където живеят част от миньорите от мините в Бобов дол.
Водещи
-
Делян Добрев: В новия бюджет има всичко, което иска протестът
По думите му напрежението около предстоящия протест в сряда е „напълно необяснимо“, тъй като...
07.12 | 16:00
-
Българската порноактриса №1 е готова да участва в управлението на "Лукойл"
Мога да стана дясна ръка на бившия шеф на сайта за възрастни Бернд Бергмайр, ако той придобие...
07.12 | 15:30
-
Проф. Александър Маринов: Румен Радев не разчита на тези протести като на трамплин за излизане в политиката със своя партия
Според него твърденията, че Крим е руски и че не е сега подходящото време за приемане на...
07.12 | 14:30
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00
-
Отлагат евакуационните действия на заседналия "Кайрос" заради лошото време
Предстои да бъдат изяснени причините за навлизането на кораба в териториалните води на България
07.12 | 11:00
-
Надзорният съвет на НОИ обсъжда проектобюджета
07.12 | 10:40