Целта на Октай Енимехмедов е била да унижи Доган 12.02 | 14:27
Според психолозите на МВР не е имало план за убийството на лидера на ДПС

Целта на Октай Енимехмедов не е била да убие тогавашния председател на Движението за права и свободи, а сега почетен лидер Ахмед Доган. Енимехмедов е имал намерение само да унижи Доган и да го накара "да се изпусне".
Така смятат Неделчо Стойчев и Росен Йорданов, които в деня на нападението над Доган ръководеха института по психология на МВР.
Експертите са първите разговаряли с Октай Енимехмедов след опита за покушение срещу Доган през януари миналата година. Те са и единствените, на които младият мъж позволил да влязат в апартамента му, уточни БТА.
И двамата описаха пред съда Октай като интелигентен, с ясни политически убеждения и като патриот. Ексдепутатът Христо Бисеров за втори път дойде в съда. Този път да участва в очна ставка със служител от НСО Георги Райков. Двамата обясниха как са си предали пистолета на Октай, който бил в черна торбичка.
Междувременно пък стана ясно, че ВАС е отменил уволнението на Райков и той ще се върне на работа в НСО. Полковникът беше уволнен заради допуснатия пробив в охраната на конференцията на ДПС.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00