Централна баня в София има огромен потенциал - ето какво се случва с минералната баня в село Ягода 13.06 | 19:00
Освен Централна, и баните в Овча купел и Горна баня трябва бързо да се възстановят и да се ползват като бани. Щом в с. Ягода могат да управляват минерална баня и тя да е популярна и да носи приходи, няма причина двумилионна София да не може!
От неправителствената организация "Спаси София" обърнаха внимание на наболял проблем в столицата и направиха болезнено сравнение, което показва що за управленци има най-големият български град.
ЕТО КАКВО ПИШАТ ОТ СПАСИ СОФИЯ:
Добрият пример от България!
Реставрираната минерална баня в с. Ягода чупи всички рекорди по посещаемост и популярност. Само 7 месеца след пускането ѝ, тя има над 50 000 посетители! Банята е общинска и всички приходи остават в публичната хазна. Очевидно е, че минералните бани се радват на все по-голям интерес, което освен лечебни, има и огромни икономически ползи за общината.
Затова наш приоритет остава реставрацията и пускането на Централна минерална баня в София. Сградата-бижу в центъра трябва да се върне към оригиналната си функция, за да може всички да се възползваме от прекрасната минерална вода. София има огромен, но неизползван потенциал да стане световен магнит за туристи и да задмине дори и Будапеща.
Освен Централна, и баните в Овча купел и Горна баня трябва бързо да се възстановят и да се ползват като бани. Щом в с. Ягода могат да управляват минерална баня и тя да е популярна и да носи приходи, няма причина двумилионна София да не може! #ДаБъдеБаня !
Водещи
-
Очаква ни "класически" януари: Месечна прогноза за времето
Вижте кога ще е най-студено
29.12 | 18:00
-
Волф Месинг предсказал: От мъж със сини очи зависи дали ще доживеем до 2027 г.
Пророкът също предрекъл сближаването на три световни сили – орела (САЩ), дракона (Китай) и...
29.12 | 17:45
-
Паркирането под Седемте езера поскъпва двойно за ЧНГ
От 5 лева става 5 евро, Синята зона в курортния град Сапарева баня пък от 1 лев става 1 евро...
29.12 | 17:15
Най-четени
-
Кристин Лагард за еврото: Чакането на България почти приключи
Президентът на ЕЦБ определи момента като исторически етап, който укрепва търговията,...
29.12 | 14:20
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
-
Симеон Матев: Климатичните аномалии се превръщат в норма
По думте му 2025 ще бъде сред петте най-топли години в България
29.12 | 11:15
-
Вигенин за еврото: След няколко месеца ще видим, че нищо драматично не се е случило
Всички ще свикнем
29.12 | 11:00