Цирк в НС: Соцдепутатите пуснаха на живо в мрежата закрито заседание 09.12 | 13:30
Парламентът заседаваше за изпращането на военна помощ за Украйна

Грандиозен скандал се разразява в залата на Народното събрание в петък. Всички депутати от парламентарната група на БСП излъчват на живо в социалните мрежи закритото заседание на Народното събрание, на което трябваше да се обсъди изпращането на военна помощ за Украйна, съобщи Нова телевизия.
"Няма да стане работата, не разбрахте ли", провикна се Бойко Клечков от БСП.
Председателстващият Росен Желязков неколкократно предупреди депутатите да не разгласяват класифицирана информация чрез телефоните си, но те контрираха, че просто държат устройствата в ръка.
"Това, което се случва от сутринта в парламента, е абсолютно безпрецедентно и скандално. Без решение на Председателски съвет, без обсъждане. Разбираме в залата, че председателят на парламента внася извънредна точка - гласуване на доклада на министъра на отбраната и договор за предоставяне на оръжие за Украйна”, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на брифинг в Народното събрание, цитирана от БТА.
По думите ѝ това едва ли е най-важното решение, което трябва да вземе Народното събрание сега. "Заради това решение отпаднаха много по-важни точки за българския народ, като доходи, гласуване на безплатни учебници, бюджетните закони, данъчните закони", посочи тя и допълни: "Всички от колегите се кълнат, че най-важното нещо за България сега е да приемем бюджета и законите по Плана за възстановяване и устойчивост. Но правят точно обратното. Перфектен пример за политическо лицемерие", коментира тя.
Нинова посочи, че се е откроила "коалицията на войната", която подкрепя това решение - ГЕРБ, ДПС, "Демократична България", "Продължаваме промяната" и "Български възход".
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00