Църквата се отрече от призива си да не приемаме повече бежанци 27.09 | 18:00
Ние вече сме приели бежанциte, заяви ловчанският митрополит Гавриил

"Не сме казали да не се приемат повече бежанци, а да не се приемат повече от това, което България може да понесе, без да бъде повредена, като понесе непоправими щети като националност, култура и вяра".
Това заяви пред БНР ловчанският митрополит Гавриил по повод обръщението на Българската православна църква от 25 септември във връзка с бежанската криза.
"Българското правителство в никакъв случай не трябва да допуска в страната ни повече бежанци. За тези, които вече са тук, е редно да се погрижим доколкото можем и ни стигат оскъдните ресурси, но повече - не", гласеше тогава изявлението на Светия Синод.
"Ние вече сме приели бежанци. Ще се промени нацията и България ще изчезне, ако приемем стотици хиляди бежанци. Ние сме писали, че трябва да се премахне причината – войните в региона, да се въдвори мир, за да престанат хората да бягат и да започнат да се връщат. Големите сили в света и Европа трябва да поемат повече тежест върху себе си, а не върху малките страни да се прехвърля тежестта, защото те не могат да я поемат", разясни митрополит Гавриил.
Според него, ако наистина към нас дойде поток от милиони бежанци, както се говори, това ще заличи България, Гърция и другите по-малки страни, които ще поемат удара. В тази връзка ние не трябва да ставаме т.нар. гореща точка за бежанци.
Водещи
-
Борисов: За мен кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе
От центъра надясно, други освен ГЕРБ няма. Всички други партии са влезли вляво, в сферата на...
20.07 | 14:00
-
100 бона хонорар върнали Владо Карамазов в Би Ти Ви?
Снимките на „Traitors: Игра на предатели“ вече започнаха във Видин
20.07 | 14:30
-
Пореден протест на пътя Кюстендил - Ябълково заради смъртта на 18-годишната Андреа
Протестиращите изразиха гнева си и към институциите, бездействали и преди и след инцидента
20.07 | 13:40
-
Даниел Митов: Контролът по пътищата става все по-сериозен
В понеделник данните ще бъдат обобщени, като ще бъде изнесена подробна статистика, обяви...
20.07 | 13:20
Най-четени
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
16 лева за фрапе по морето
20.07 | 10:20
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20