Част от „Солунска“ вече е ремонтирана 24.10 | 11:18
Крусев провери как вървят дейностите по столичната улица
"Продължава извършването на довършителни работи по ул. "Солунска", която е част от проекта за възстановяване на Зона 2 – ул. "Граф Игнатиев" и околните пространства. Възстановена е паважната настилка по ул. "Солунска". Общо 1 600 кв. м е пътното платно, което е с гранитен паваж, около 2 700 кв. м. са наредените бетонови плочи по тротоарните настилки. Изградено е ново енергийно ефективно осветление по най-съвременни стандарти, като цялата улица е с бордюри с вградено водооттичане." Това каза зам.-кметът по направление "Транспорт и транспортни комуникации" Евгени Крусев при проверка на ремонтните дейности на ул. "Солунска". На проверката присъстваха представители на проектанта, изпълнителя, строителния надзор.
При ремонта на улицата е подменена инженерна инфраструктура, която не е реконструирана с десетилетия.
Продължава да се работи по самата улица. "Поставени са четири подземни контейнера за смет, като в момента строителният надзор има ангажимент да опише констатирани забележки и при установяване на такива, строителят трябва да ги отстрани в най-кратки срокове" – каза също Крусев.
След това трябва да бъде назначена приемателна комисия.
"След оперативка стана ясно, че се очаква последна доставка на водосточни канали, които ще се монтират в тротоарната настилка по предписание на проектанта. Очакваме тяхната доставка от Германия" – обясни също Крусев.
Продължава работата и по ул. "Граф Игнатиев", като се предвижда при лоши метеорологични условия да бъде покрита с шатри, така че да може да се извършват ремонтни дейности. По думите на заместник-кмета дневно на обекта работят по над 200 души.
"Релсовият път навсякъде е свързан, като се работи по настилките на всички прилежащи територии", каза също Крусев и допълни, че се прави всичко възможно в най-скоро време да бъде пуснато трамвайното движение. "Ремонтът на ул. "Граф Игнатиев” е най-тежкият обект от програмата ни. Наясно сме, че затрудняваме гражданите и гостите на града и молим за разбиране.
Водещи
-
Валерия Велева: ГЕРБ и ДПС са в легитимна уговорка
Подумите й това създава по-голямо спокойствие на правителството
25.10 | 18:00
-
Тръмп ще проведе среща с емира и с премиера на Катар на борда на Air Force 1
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио ще се присъедини към него
25.10 | 17:19
-
Евтаназираха 194 животни в стопанството на Рилския манастир
В животновъдния обект на светата обител беше констатиран случай на шарка по дребните преживни...
25.10 | 17:00
-
Радостин Василев: Бюджетът ще дублира дефицита на 6-7 % и ще рефинансира с още 20 млрд. дълга
От МЕЧ се готвят за извънредни парламентарни избори, коментира той на среща с партийния актив...
25.10 | 17:40
Най-четени
-
Нови пожарни автомобили се очакват следващата година
Те ще бъдат изцяло колесни, верижни не са предвидени
25.10 | 10:40
-
Румяна Коларова: В България няма криза, а политическа драма
Драмата на Борисов е, че ще бъде приет бюджет, който няма да се хареса на коалиционните...
25.10 | 12:00
-
Григор Димитров се връща на корта
Гришо ще играе срещу французина Джовани Мпечи Перикар първия кръг на турнира по тенис на...
25.10 | 11:40