Частично бедствено положение във Варна 01.04 | 17:00
То е заради замърсяването с мазут на брега вчера

Частично бедствено положение е обявено във Варна заради замърсяването с мазут на брега вчера. Това обяви областният управител проф. Андрияна Андреева след заседание на оперативния щаб, който се занимава с отстраняването на проблема.
Бедственото положение е за срок от седем дни, през което време ще продължи отстраняването на замърсяването и вземането на проби.
Заради замърсяването "Морска администрация" проверява девет кораба, които предишната нощ са били на рейд, съобщи кореспондентът на БТА във Варна Мила Едрева.
От Регионалната инспекция по околната среда и водите вчера съобщиха, че при извършените проверки не е установен брегови източник на замърсяването с нефтопродукти.
Припомняме, че количеството изхвърлени нефтопродукти е между половин и един тон. Това обяви в ефира на "Здравей, България” директорът на "Басейнова дирекция” в района Явор Димитров.
"Проверката не установи брегови източник на замърсяването. Това ни кара да мислим, че най-вероятно става въпрос за плавателен съд. Взели сме три проби от водата. Изследваните показатели са нефтопродукти. Очакваме резултатите най-рано след 2 дни. Дори малко количество да бъде пуснато във водата, тъй като то е по-леко от нея, се разстила в тънък филм. Вчера огледахме и околните плажове. Ако е умишлено замърсяването, ще има сериозни санкции”, обясни още Димитров
Водещи
-
Министър-председателят Росен Желязков се срещна с италианския премиер Джорджа Мелони в Рим
По думите му България и Италия имат прекрасни двустранни отношения. Желязков допълни, че...
22.05 | 19:20
-
Съдът окончателно отказа да освободи предсрочно Десислава Иванчева
Остават ѝ година и 12 дни
22.05 | 18:55
-
Добрич отбеляза празника на Св. св. Константин и Елена с нестинарски танц
По нейни думи танцът върху жаравата е ритуал със символика между земята и небето, човешкото и...
22.05 | 18:45
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
Политолог: Румен Радев закъсна с правене на партия
Любомир Стефанов смята, че КС ще потвърди решението на Наталия Киселова за отхвърляне искането...
22.05 | 14:40