Швейцарци с интерес към почти безлюдно смолянско село 24.11 | 18:20
Чужденците изявили желание да закупят две от къщите в село Димово
Швейцарци проявяват интерес към почти обезлюденото смолянско село Димово.
В началото на седмицата селото е посетено от група швейцарци, които изявили желание да закупят две къщи в селото.
Групата направила и богат снимков материал в чертите на населеното място и около него и предположили, че и други представители на алпийската държава ще проявят интерес към селото, което се намира в горното поречие на река Арда, съобщава Фокус.
Село Димово се намира на около 2 км от село Кремене, което е единственото населено място в района с магазин и автобусен превоз два пъти седмично.
Лятно време в Димово живеят около 10 души, а през зимата "населението” се състои от двама-трима жители. Пътят до населеното място е черен и в лошо състояние, което е основна причина за обезлюдяването му. В селото могат да се видят десетки къщи, част от които са започнали да се рушат.
Кметът на Могилица Митко Чочев, който отговаря и за село Димово, обясни, че не е запознат с инвестиционните намерения на швейцарците, защото кметовете могат само да помагат, но не и да са посредници при сделките.
Като цяло в последните 2-3 години заради кризата в Могилица и околните села е нямало никакъв интерес за закупуване на недвижими имоти. Преди четири години в съседното на Димово село Кремене няколко руснаци са закупили къщи.
Водещи
-
Симов: Третият мандат за съставяне на правителство е изначално провален
Ако няма нов фактор на изборите, много трудно ще се създаде управление, коментира и Петър...
13.01 | 20:45
-
Нов протест за утре свикват ПП-ДБ: Искат 100% машинно гласуване
Събитието е насрочено за 14.01 от 18 ч. на пл. Независимост, а надслов “Няма да освините и...
13.01 | 20:30
-
Калоян Паргов: Бихме могли да задържим мандата заради датата на предсрочните избори
„Ако има някакво разбиране за датата на изборите и аргументите са адекватни, бихме могли да...
13.01 | 20:00
Най-четени
-
Първан Симеонов: Румен Радев стои в окопа и се готви да скочи на нож
Ефектът на новия играч
13.01 | 10:30
-
Решават ли работниците от Непал и Филипините проблемите на пазара на труда у нас
Проучване
13.01 | 11:59
-
Заради разпространението на грипната вълна се очаква да се увеличи броят на учениците, които могат да преминат към онлайн обучение
Според министъра подобна ситуация не е нова.
13.01 | 12:30
-
Кога ще има ясни правила за таксата „сградна инсталация“
Едно от ключовите указания на Съда на ЕС е свързано с начина, по който се разпределят...
13.01 | 11:15