Шефът на фонд "Земеделие": Ще махна кърлежите от системата 13.08 | 16:46
Васил Грудев уточни, че вече има уволнени четирима служители на фонд "Земеделие" поради съмнения в безкористното изпълнение на служебните им задължения

Познавам голяма част от дефектите в системата, което няма да е добре за лошите герои", заяви директорът на Държавен фонд ”Земеделие” Васил Грудев пред БНР.
Той обясни, че за него разликата между лоши и добри герои е дали "са част от системата със смислени действия, или са кърлежи, които се прилепват към определени финансови потоци и се пробват да изсмукват тези потоци, не там, за където са предназначени".
Грудев заяви готовност да отстрани "кърлежите от системата", след като ги идентифицира и уточни, че вече има уволнени четирима служители на фонд "Земеделие" поради съмнения в безкористното изпълнение на служебните им задължения - най-високо стоящият е началник на отдел.
Той обеща, че ще се постарае да се усвоят всички евросубсидии въпреки закъсненията, направени от предишната администрация на фонд "Земеделие". По програмата за най-малките земеделски производители обаче няма да се усвоят изцяло финансовите средства до края на годината.
"Рисковете към края на годината са такива, че за да се справим с тях, ще трябва да извършим плащания със средства от Програмата и на част от площните мерки, тези които се финансират от Програмата за развитие на селските райони", уточни Васил Грудев.
Директорът на фонд "Земеделие" обеща, че най-късно до девет месеца ще навакса забавеното финансиране на проекти по различните мерки на европрограмите.
Водещи
-
Димитър Радев: Еврозоната ни предлага по-добра защита срещу кризи и популизъм
"Едва ли има друга тема, при която готовността да се измерва толкова обективно и конкретно",...
04.06 | 18:00
-
След докладите за еврото: Радостин Василев прогнозира политическа нестабилност
Той е на мнение, че е време за предсрочни избори
04.06 | 17:40
-
Крие ли Мартин Елвиса незаконен син?
Скандалът се разрази, след като анонимна жена пусна пост, който буквално разби "ергена" на пух...
04.06 | 17:20
-
Премиерът: Трябва да има спокойствие и предвидимост (ВИДЕО)
Кабинетът с извънреден брифинг
04.06 | 17:00
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
НС отхвърли ветото на президента върху промените в Закона за енергията от възобновяеми източници
"За" повторното приемане на законопроекта гласуваха 126 депутати
04.06 | 13:40
-
Фризьор от Монтана подстригва безплатно възрастни хора в старчески домове и деца в парка
Салоните и бръснарниците в града вече надхвърлят 120.
04.06 | 10:30