Ще изпоти ли "Професия трол" кандидат - журналистите 14.06 | 11:05
515 са явилите се на писмения изпит

По темата "Професия трол" пишат кандидат-студентите на писмения изпит по журналистика в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Тя бе изтеглена в 65-а аудитория на Ректората от Томислав Масларски от Мездра, съобщи пресцентърът на СУ.
Заместник-деканът на Факултета по журналистика проф. Ефрем Ефремов поздрави присъстващите в аудиторията. 515 кандидат-студенти са заявили желанието си да се явят на писмения изпит по журналистика, който има за цел да оцени способността им да създават цялостен и завършен писмен текст по зададена тема.
В писмените работи ще бъде оценявана общата култура на кандидатите - познаването и уместното боравене с историческите, социалните, политическите, научните, културните, литературните и други факти, използвани в текстовете им, посочват от СУ.
И допълват, че изпитната комисия ще оценява също писмената култура на кандидат-студентите - богатството на езика и обработеността на стила, правописа и пунктуацията, избягването на клишетата и заучените формулировки (езикови и литературни), избягването на словесното разточителство, на общите фрази, на преднамерената маниерност, на смисловите и логическите повторения, информира БТА.
Темите за писмения изпит са от съвременния обществен, политически, икономически и културен живот, отразен в българския периодичен печат, в радиото, телевизията и интернет. Изпитната комисия е формулирала темите непосредствено преди изпита, който продължава четири астрономически часа.
Водещи
-
Захариева: Надявам се да не сме на прага на Трета световна война, но рискът е голям
Тя заяви, че Европа отдавна е трябвало да увеличи военните си способности
21.06 | 12:00
-
Мирослав Рашков е номинацията за главен секретар на МВР
До дни Румен Радев ще вземе решение за назначението му
21.06 | 11:40
-
Вучич: Косово, Хърватия и Албания създават военен съюз
По думите м Сърбия е криела досега множество способности и "мнозина ще бъдат изненадани",...
21.06 | 11:20
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00