Ще правят ексхумация на тялото на жената, която бе оставена да умре като псе във Враца 02.02 | 14:15
Събира се допълнителна медицинска документация за здравния статус на 43-годишната жена, която почина пред очите на детето си и го остави кръгъл сирак

Тялото на починалата пред регистратурата на спешното отделение на болницата във Враца жена ще бъде ексхумирано и ще бъде направена аутопсия, за да се изготви съдебномедицинска експертиза за причината, довела до летален край, съобщиха от прокуратурата.
Вчера Окръжната прокуратура в града се самосезира по случая и образува досъдебно производство за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност. Разпитани са били свидетели, сред които и близките на починалата. Иззета е медицинската документация по случая от МБАЛ "Христо Ботев" - Враца.
Предстои в кратки срокове да бъдат разпитани нови свидетели, в т.ч. длъжностни лица. Иззетите видеозаписи от спешното отделение на болницата ще се приобщят към доказателствения материал по делото. Изискана е документация за трудови договори и длъжностни характеристики на служители, вкл. вътрешни правилници и задължения на съответните медицински лица в лечебното заведение.
Събира се допълнителна медицинска документация за здравния статус на 43-годишната жена, която почина пред очите на детето си и го остави кръгъл сирак. Предстои детайлен анализ на всички данни, получени от Центъра за спешна медицинска помощ – Враца, както и на приети, регистрирани и отработени повиквания на телефон 112. Очаква се писмена информация от Изпълнителна агенция "Медицински одит" РЗОК - Враца за констатираното по случая, съобщават още от прокуратурата.
Въз основа на получената информация в хода на досъдебното производство ще се предприемат допълнителни действия от страна на разследващите органи.
Водещи
-
Тежък инцидент с електрическо превозно средство в „Слънчев бряг”
По неофициална информация от местната полиция произшествието е станало около 14:00 часа на...
14.08 | 17:40
-
Правителственият самолет ИЛ-96-300 на Специалния летателен отряд "Русия" излетя от летище Внуково
В делегацията ще участват също министърът на отбраната Андрей Белоусов и финансовият министър...
14.08 | 17:22
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
Най-четени
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45