Ще успеем ли да изтрепем "до крак" комарите? 22.08 | 16:15
Започва третата обработка срещу кръвосмучещите насекоми

Едва ли има човек, който тази година да не е станал жертва на набезите на кръвосмучещите насекоми – комарите. Заради топлото време и многото влага популацията на тези гадини многократно се е повишила. Но всъщност неприятният сърбеж и зачервяване, които се получават след ухапване са най-малкият ни проблем, тъй като комарите са едни от най-големите преносители на болести, някои от които могат да бъдат смъртоносни.
Именно това са част от причините, поради които няколкократно всяка година се извършва пръскане срещу тях.
Така вече е ред на трета обработка на зелени площи, градини и междублокови пространства срещу комари, съобщават от Столична община. От понеделник (25 август), започва новата обработка. Дейностите ще се осъществяват вечер, след 21 часа през нощта, при подходящи метеорологични условия, при сухо време и прогноза без валежи за следващите 24 часа.
На 25 август по изготвен график се планира да се извърши третиране срещу комари в градска градина, градина "Чайка", градина "Св.Седмочисленици", "Княжевска градина” и "Борисовата градина". На 26 август фирмите ще работят на територията на парк "Дружба", ж.к.”Дружба 1”, парк "Братка могила" в кв.”Орландовци”, парк "Заимов", парк "Мир и Дружба" в "Студентски град”, парк "100 години София" в "Младост” и други.
Около 18 хиляди декара зелени площи в паркове, градини, транспортни трасета и междублокови пространства ще бъдат обработени с препарати. Три фирми са ангажирани с извършването на дейността, възложена от Столична община. Контролът се извършва от столичната РЗEИ, дирекция "Зелена система” на Столичната община и районната администрация.
Третирането ще продължи до началото на септември.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Гроздан Караджов: Ако сведем до нулa жертвите на тези 36 участъка, ще спасим 150 българи
11 институции отговарят за пътищата, ние работим с отговорност и срокове, заяви транспортният...
13.04 | 13:20
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00