Явор Гечев, Валентина Маринова и Йордан Грамов попълват кабинета 01.07 | 16:37
Орешарски ги назначи като зам.-министри

Премиерът Пламен Орешарски издаде заповеди за назначаването на Явор Гечев и Валентина Маринова за заместник-министри на земеделието и храните и на Йордан Грамов – за заместник-министър на вътрешните работи, съобщиха от правителствената информационна служба.
Явор Гечев е роден през 1978 г. Завършил е Аграрния университет в Пловдив със специалност "Растителна защита". Специализирал е политически мениджмънт в института за социална интеграция и в НБУ. Първите осем години от професионалната му биография са на земеделски производител. В периода 2008-2010 заема различни длъжности в ДФ "Земеделие" – Разплащателна агенция, след което се връща в частния сектор и се занимава с производство и търговия със селскостопански продукти. Избран е за народен представител в 42-рото народно събрание. Ръководи младежите на БСП.
Инж. Валентина Маринова е родена през 1969 г. Магистър е по горско стопанство от Лесотехническия университет в София и е специализирала международни отношения и международен бизнес във ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий". Работила е като помощник-лесничей и лесничей в горските стопанства в Твърдица и Котел, а от 1999 г. поема ръководството на дейността в Котел. От януари 2006 г. е главен секретар на Изпълнителната агенция по горите.
Йордан Грамов е роден през 1962 г. Завършва Висшия институт на МВР, а след това и право в СУ "Св. Климент Охридски". Бил е следовател при Софийска следствена служба, юрисконсулт в БАН, адвокат, следовател в Софийска окръжна следствена служба, прокурор в Софийска районна прокуратура, командирован в СГП. От м. юли 2012 г. до момента е командирован в Специализираната прокуратура.
Водещи
-
Левон Хампарцумян: Дългосрочното натрупване на бюджетни дефицити накрая води до катастрофа
„Не може заплатите в бюджетния сектор да бъдат 10% от БВП. Не може пенсиите да са нараснали с...
24.09 | 10:27
-
Повече от половината месо, което българите консумират, идва от внос
Регионално разпределение
24.09 | 10:14
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Десетки семейства от столичния квартал „Хаджи Димитър“ ще трябва да напуснат жилищата си
„С мой доклад и заедно с кмета на София Васил Терзиев, от СОС е отпусната парична помощ за...
24.09 | 09:45
Най-четени
-
Издирват турист, плувал в едно от Седем рилски езера
Директорът на Национален парк „Рила“ Красимир Андонов съобщи, че сигналът е получен на 112.
24.09 | 08:59
-
Обрат: Тръмп заяви, че Украйна може да спечели войната
В друго гръмко изявление той посочи, че страните от НАТО трябва да свалят руските самолети,...
24.09 | 08:45
-
Десетки семейства от столичния квартал „Хаджи Димитър“ ще трябва да напуснат жилищата си
„С мой доклад и заедно с кмета на София Васил Терзиев, от СОС е отпусната парична помощ за...
24.09 | 09:45